bývalých zamestnancov dohodnuté odstupné vo výške päťmesačnej mzdy. Ako sme sa však dozvedeli, zamestnanci zatiaľ nedostali ani korunu.
Nevyplatená pohľadávka v celkovej výške 46 miliónov korún aj naďalej nedá spávať bývalým zamestnancom Vihorlatu, a. s., ktorí na prelome rokov prešli do novovytvorenej eseročky s rovnakým názvom. S pribúdajúcim časom sa šanca, že ľudia ešte niekedy uvidia svoje peniaze, znižuje.
Ako sme sa dozvedeli z dôveryhodného zdroja, správca konkurznej podstaty má údajne k dispozícii dostatok zdrojov na vyplatenie zamestnancov, podľa jeho slov sú však tieto prostriedky určené na uspokojenie iných veriteľov.
Aj preto sa včera stretli zástupcovia Odborového zväzu Kovo s niektorými zamestnancami, aby sa pokúsili nájsť riešenie z tejto nepríjemnej situácie. "Vyplatenie trojmesačnej mzdy a dvojmesačného odstupného bolo súčasťou dohody o rozviazaní pracovného pomeru zamestnancov starého Vihorlatu. Aj napriek tomu zostalo len pri slovách a ľudia nedostali zatiaľ vôbec nič. Cítia sa oklamaní a podvedení", povedal nám člen predsedníctva Rady odborového zväzu KOVO pre Východ Jozef Balica. Ak sa v najbližšom čase v celej veci nič nepohne, sú odborári pripravení podniknúť radikálne kroky. O celej záležitosti chcú informovať generálnu prokuratúru, Úrad vlády SR i ministerstvo spravodlivosti. Vyvrcholením ich aktivít by malo byť protestné zhromaždenie, buď priamo vo Vihorlate, alebo pred krajským súdom v Košiciach. "Ešte predtým ale budeme robiť všetko pre to, aby sa zamestnanci k peniazom predsa len dostali. V najbližšom čase by sa mal správca konkurznej podstaty Vihorlatu, a. s., stretnúť s novým generálnym riaditeľom Vihorlatu, s. r. o., a budú hľadať riešenie celého problému. Zamestnanci sú síce ochotní počkať, nie však donekonečna", uzavrel J. Balica.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.