dvojíc na výbornom 6. mieste a tak vysoko z výpravy SR ešte nikto nebol. Pred nimi sa objavili len favorizované dve nemecké a americké dvojice a jedna talianska Na piate miesto mali naši stratu štyroch stotín sekundy a náskok pred siedmou dvojicou sú tri stotiny sekundy. Na najrýchlejšej a najvyššie položenej dráhe sa najprv blysli traťovým rekordom 43,013 Američania Chris Thorpe a Ives Clay. Potom ich ešte predstihli dvojnásobní majstri sveta z Nemecka (1999 a 2000) Patric Leitner s Alexandrom Reschom, ktorí sa dostali dokonca pod 43 sekúnd. Nemci si udržali prvú pozíciu aj po druhej jazde a získali zlaté olympijské medaily. Ľubomír Mick s Walterom Marxom vybojovali kvalitné deviate miesto, čo je vyrovnanie dosiaľ najlepšieho umiestnenia slovenského športovca na ZOH 2002 (Jašicová v biatlone). V druhej jazde však Slováci neudržali šiestu pozíciu, keď zašli až desiaty najlepší čas. Najmä medzi prvým a druhým medzičasom sa dopustili chyby a predstihli ich Taliani Plankensteiner s Haselriederom a Rakúšania Lingerovci, ktorých v SP zdolávali. Napriek tomu Mick s Marxom vyrovnali historicky najlepšie olympijské umiestnenie slovenského sánkovania, keď legendárna Mária Jasenčáková bola tiež deviata na ZOH 1980 v Lake Placid.
Ľubomír Mick: „Po výsledku prvej jazdy som trocha sklamaný. V druhom kole sme v úseku zvanom labyrint, teda v zákrutách 7, 8, 9 a 10, spravili menšiu chybu, ktorá nás pripravila o lepšie umiestnenie. Aj napriek chybičke som veril, že čas druhého kola bude podobný tomu z prvého. Pred štartom druhej jazdy som bol trocha nervózny, ale to je na takomto podujatí asi každý."
Walter Marx ml.: „Obaja sme čakali, že šieste miesto po prvej jazde udržíme. Ani ja som si nemyslel, že malá chyba v labyrinte nás pripraví o lepšie umiestnenie. Splnili sme cieľ, ktorí sme si dali pred pretekmi. Skončili sme do 10. miesta, aj keď šiesta priečka by bola ešte krajšia. Teraz si dáme do začiatku marca oddych, potom začneme s prípravou na novú sezónu."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.