vedierko zachytávajúce vodu stekajúcu z deravej strechy priamo na podlahu. Neuralgických bodov v plafóne vlhkými kvetmi obalenej čakárne je však viac. Najčastejšie presaky sa objavujú v miestach po vytrhnutých svietidlách prípadne v špárach stien s opadávajúcou omietkou.
"Prišla som tu s dieťaťom. Syn mal horúčku a kašľal. Ak sa nadýchal toho čo sa vo vzduchu čakárne nachádzalo, a chytí mi pleseň na pľúca, veru budem nemocnicu žalovať," zvestovala nám svoje rozhodnutie jedna z nasrdených mamičiek.
"Problém so zatekaním plochých stien vznikol prakticky hneď v čase uvedenia nemocnice do prevádzky v roku 1974. Aj napriek opakovaným nákladným opravám sa ho nepodarilo odstrániť. V Podtatranskej oblasti je najvýhodnejším riešením výstavba sedlových striech. Nad lôžkovou časťou nemocnice už sú. Rekonštrukciu podstúpila aj strecha nad operačnými sálami, kde sa v roku 1995 podarilo vytvoriť druhý plášť plochej strechy," informoval nás riaditeľ NsP v Poprade MUDr. Štefan Vojtaššák.
Ako uviedol ďalej, v súčasnosti zostáva doriešiť strechy už len nad malou časťou nemocničných objektov. Priznal, že najhoršia situácia je na budove, v ktorej sídli dispečing a pohotovosť, kde zatekanie napriek opakovaným opravám stále pretrváva. "Vlani v máji sme vzhľadom na havarijnú situáciu požiadali ministerstvo zdravotníctva o pridelenie finančných prostriedkov vo výške 650 tisíc korún. Na ostatnom rezortnom rokovaní sme sa dozvedeli, že tieto peniaze na rekonštrukciu strechy dostaneme. Predpokladám, že stavebné práce sa začnú hneď, ako dorazia peniaze na náš účet," dodal riaditeľ nemocnice.
Autor: rbj
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.