stalo prioritou nielen v programe súčasnej vlády, ale i rezortu zdravotníctva. V súlade s tým v roku 1998 začala aj humenská nemocnica výstavbu novej kotolne, lebo pôvodná už nespĺňala požadované technické parametre.
Navyše, kvôli jej nedostatočnej kapacite museli humenskí zdravotníci odoberať paru, potrebnú na zabezpečenie dodávok ústredného kúrenia, teplej úžitkovej vody a technologickú paru z humenského Chemesu. Elektrickú energiu im zase dodávali Východoslovenské energetické závody. Nová kotolňa by mala riešiť dodávku energetických médií komplexne, čo znamená, že po jej odovzdaní bude humenská nemocnica v tomto smere sebestačná.
"Jej súčasťou totiž budú kogeneračné jednotky, ktoré pri spaľovaní plynu umožnia kombinovanú výrobu elektrickej energie a tepla. Bude schopná v plnej miere vyrábať teplo, technologickú paru, teplú úžitkovú vodu a čiastočne pokryje aj potrebu elektrickej energie," uviedol pre náš denník zástupca vedúceho technicko-hospodárskeho úseku humenskej NsP, Ing. Alfréd Barta. Podľa jeho slov sa štvorročná investičná akcia, ktorá stála 95 miliónov korún, chýli k záveru. "V súčasnosti v kotolni inštalujeme samotné technologické vybavenie a v septembri by sme ju chceli odovzdať," uzavrel Ing. Barta.
Autor: lyv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.