s. v Závodnom klube Tatravagónky v Poprade. V sobotu popoludní však padali aj oveľa tvrdšie návrhy. Asi 450 prítomných veriteľov je v prípade, že im súkromná spoločnosť nevyplatí ich vklady, ochotných putovať do Bratislavy, rovno pred Úrad vlády. "Na celom Slovensku je nás asi 140-tisíc. To už je nejaká sila. Tú už vláda nemôže ignorovať," povedal jeden z veriteľov.
Popradského stretnutia sa zúčastnili i veritelia zo susednej Spišskej Novej Vsi. Tí žiadali Popradčanov, aby sa vyjadrili, či sú s nimi ochotní ísť priamo za vládnymi činiteľmi. Sú totiž presvedčení, že za celú situáciu okolo B. M. G. a Horizontu, môže vyriešiť iba vláda. "Ak bude vyhlásený konkurz, je to pre nás koniec. Hodnota majetku spoločnosti je oproti vkladom minimálna. Nepomôže nám čakať, čo nám zostane. Musíme sa už konečne zjednotiť a ísť demonštrovať," uviedol jeden z diskutujúcich zo Spišskej Novej Vsi, pričom ako príklad spomenul počínanie veriteľov skrachovaných nebankových inštitúcii takzvaných "kampeličiek" v susedných Čechách.
Popradské krídlo bolo v ďalšom postupe miernejšie. "Najprv schválime petíciu. Myslím si, že ak sa pod ňu podpíšu všetci tichí spoločníci, kompetentní ju nemôžu ignorovať," povedal jeden zo zakladateľov popradskej iniciatívy. Po skončení stretnutia pripojila väčšina prítomných svoje podpisy pod petičnú listinu. Tú chcú aktivisti doručiť viacerým vrcholným štátnym funkcionárom. Od predsedu vlády až po prezidenta.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.