Kancelária spoločnosti bola otvorená a prijímala klientov. Podľa našich informácií pracovníci klientom navrhovali aby za svoje vklady žiadali akcie firmy.
Vchod do pobočky spoločnosti AGW v susednom Kežmarku strážil ozbrojený pracovník súkromnej bezpečnostnej služby. Ďalší hliadkoval vo vnútri kancelárie. Pred vchodom stálo asi 10 ľudí, prevažne dôchodcov. Tí živo diskutovali. Najviac popola sa zosypalo na hlavu premiéra Dzurindu. Ako nám povedal pracovník SBS-ky, dnu je vstup iba po jednom. "Všetko je pod kontrolou, k žiadnym incidentom nedošlo," odvetil strážca. Otvorené boli aj všetky predajne firmy Drukos v Poprade i Kežmarku.
Finančný analytik spoločnosti Capital Suisse Maroš Baľo sa domnieva, že existuje len veľmi malá šanca na to, že klienti spomínaných nelicencovaných spoločností uvidia svoje peniaze v tej výške, ktorá im bola sľúbená. "Osobne si myslím, že je absolútne nereálne, že ľudia sa k vloženej sume spolu s výnosmi dostanú. Otázne je tiež, či získajú aspoň časť vložených prostriedkov," povedal nám M. Baľo, ktorý za nekorektné voči klientom považuje terajšie vymieňanie pohľadávok za akcie spoločnosti.
Problém s nelicencovanými finančnými spoločnosťami mala podľa analytika razantnejšie a oveľa skôr riešiť aj vláda. "Na druhej strane však treba podotknúť, že ľudia sú v plnej miere zodpovední za svoje skutky. Ak podľahli sľubovaným 40-percentným výnosom, bolo by nespravodlivé, aby tí, ktorí zodpovedne pristupovali k svojim peniazom a zverovali ich bankám, alebo správcovským spoločnostiam, doplatili na tých, ktorí bez rozmyslu a uváženia vkladali svoje peniaze do pochybných spoločností," konštatoval M. Baľo. Záverom dodal, že vláda môže od ľudí, ktorí nerozumne investovali očakávať veľký tlak. Nemala by mu však podľahnúť v tom zmysle, aby sanovala chyby iných z daní všetkých daňových poplatníkov.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.