olympionikov americkými organizátormi i Medzinárodným olympijským výborom (MOV). V lavíne urazených obvinení sa však objavujú i názory, že ak nechce Rusko stratiť pozície svetovej veľmoci v zimných športoch, musí do prípravy športovcov investovať viac peňazí.
Prílet dvoch lietadiel ruskej olympijskej výpravy sprevádzali na moskovskom letisku veľké bezpečnostné opatrenia. Ruská spravodajská agentúra RIA vyzvala ruských športových priaznivcov, aby prišli na letisko privítať výpravu olympionikov, ktorí sa "vracajú z hier, kde súperili v najzložitejších podmienkach aj s intrigami MOV, nespravodlivým rozhodcovským metrom a hysterickým výsmechom amerických médií". Zdá sa tak, že hnev nad tým, čo ruskí športoví predstavitelia nazvali "premysleným útokom a ponížením športovcov a ruského národa ako celku", neutícha. Rusi sa domnievajú, že Amerika si musela týmito činmi kompenzovať stratu dôvery ako veľmoci po teroristických útokoch z 11. septembra.
Článok na prvej strane denníka Izvestia nesie titul "Šport - ty si vojna". Píše sa v ňom o udalostiach z 11. septembra, ktoré vraj USA politicky využili aj v Salt Lake City. "Vo svojom patriotistickom ošiali si Amerika proti sebe poštvala stovky miliónov obyčajných ľudí. Šport sa opäť stal javiskom vojny. Amerika zorganizovala barbarské hry."
SportExpress tvrdí, že Salt Lake City "dokázalo pravdivosť ruskej propagandy v tom, že komercionalizmus skôr či neskôr zabije svetový šport. To, čo sme videli, boli tie najškandálnejšie olympijské hry v histórii. Anarchia namiesto demokracie, rozhodcovské intrigy namiesto otvorenosti."
Sovietskij Sport varuje: "Bez seriózneho a premysleného štátneho programu rozvoja športu sa nebudeme môcť čudovať, ak na nasledujúcich zimných hrách budú mať viac zlatých medailí Francúzi, Rakúšania alebo Taliani."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.