zatvorením zariadenia kvôli nedostatku finančných prostriedkov. Desať zamestnancov malo od 1. marca skončiť doma a poberať 60 percentnú mzdu. Nespokojní boli aj rodičia. Pre mnohých by tento krok znamenal zbytočné problémy s umiestnením svojho dieťaťa v čase pracovných povinností.
K tomuto stavu však nedošlo. Ako nám povedala riaditeľka DDS Terézia Semaňáková, koncom februára sa uskutočnilo rokovanie medzi vedením nemocnice, prednostom okresného úradu (OÚ), primátorom mesta Kežmarok a vedúcim odboru školstva. "Dali sme nemocnici ponuku, že poskytneme mzdové prostriedky ďalšej pracovníčke a na pol úväzku zamestnáme upratovačku. Znížia sa tým náklady na mzdy nemocnici," uviedol pre Tatranský denník vedúci odboru školstva OÚ Ľubomír Mačko. Dodal, že OÚ zo svojich rezerv prostriedky na mzdy má.
Terajšia pomoc štátnych orgánov DDS nie je prvá. V minulom roku malo sanatórium podobné problémy. OÚ, odbor školstva preto v decembri 2001 zriadil v budove DDS jednu triedu materskej školy s pätnástimi žiakmi a jednou pedagogickou silou. "Cieľom bolo integrovať zdravé deti medzi postihnuté," hovorí vedúci odboru. Začiatkom mesiaca teda do DDS pribudla ďalšia učiteľka. OÚ teda platí dve pracovníčky a ďalšiu silu na pol úväzku. "V mene všetkých rodičov vyjadrujeme poďakovanie za takýto príkladný postoj hlavne predstaviteľom okresu, mesta, ako aj vedeniu NsP," povedala na záver riaditeľka DDS.
Autor: olo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.