rozpočet. V stredisku pracovné cesty v zahraničí je určená čiastka, z ktorej sú tieto pobyty. Buď ide o návštevu partnerských miest alebo konferencie, výstavy či semináre, hradené. V roku 2001 bolo k dispozícii 400 000 Sk, vyčerpali sme však len 94 521,7 Sk, teda 23,63 percenta", uviedol Miroslav Almáši z kancelárie primátora Spišskej Novej Vsi. Pre porovnanie rok predtým boli tieto náklady o niečo vyššie. Rozpočtovaná suma predstavovala 562 000 Sk a vyčerpalo sa 407 891,72 korún teda 72,58 percenta.
Rozdiel oproti minulým rokom podľa M. Almášiho spôsobil fakt, že predstavitelia mesta necestovali do francúzskeho L'aigle a nezúčastnili sa ani na kultúrnom festivale v nemeckom Clausthal Zellerfelde, pretože tohto roku nebol organizovaný.
Na zahraničnú služobnú cestu vždy chodia zástupcovia mesta a poslanci. Podľa M. Almášiho to však závisí najmä od cieľa cesty. "Gro zahraničných ciest v roku 2001 tvoria cesty do iných ako partnerských miest. Na zasadnutia Rady Euroregiónu Tatry chodievajú jeho pracovníci, na konferencie a semináre odborníci na danú problematiku," upresnil.
V minulom roku navštívili len tri partnerské mestá, maďarský Kisújszállás, český Havlíčkov Brod a už spomínaný Clausthal Zellerfeld v Nemecku. "Väčšina týchto ciest má svoj presný účel, nejde o výlety alebo niečo podobné," zdôraznil.
Najviac pracovných ciest vlani absolvoval Ing. Peter Sedlačko práve kvôli už spomínaným stretnutiam Euroregiónu Tatry. Navštívil Nowy Targ, Zakopané, Gorlicu, Siwa Polaniu a Niedzicu v Poľsku. V počte zahraničných výjazdov ho nasleduje primátor Spišskej Novej Vsi Karol Mitrík, ktorý bol v Nowom Targu, Berlíne, Viedni, rakúskom Kremse, maďarskom Kisújszállási a Clausthal Zellerfelde.
Tretia v poradí je s dvoma zahraničnými cestami Ing. Jana Kvašňáková. Bola v moravskom Brne a švédskom Malmö, kde strávila týždeň. Ostatné pracovné pobyty v zahraničí trvajú priemerne dva až tri dni.
Autor: čak
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.