Korzár logo Korzár

Pracovník MZ a lekár z Banskej Bystrice sú obvinení z brania úplatku

Zamestnanca Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR) R. Š. a banskobystrického lekára D. Š. obvinil v týchto dňoch vyšetrovateľ zo spáchania trestného

činu brania úplatku a inej nenáležitej výhody v spolupáchateľstve.

Riaditeľ Krajského úradu vyšetrovania (KÚV) PZ v Banskej Bystrici Ján Krankuš dnes na mimoriadnej tlačovej besede nešpecifikoval, či stíhaným zamestnancom MZ je generálny riaditeľ sekcie operatívnych činností. Odmietol sa tiež bližšie vyjadriť k pracovnému zaradeniu lekára z Banskej Bystrice.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa Krankuša skutok súvisí so žiadosťou A. F. z Bardejova, ktorý ako konateľ banskobystrickej firmy požiadal ešte začiatkom decembra minulého roka MZ o povolenie na poskytovanie starostlivosti v piatich medicínskych odboroch. Medzitým ministerstvo vydalo opatrenie, na základe ktorého sa v žiadosti uvedené činnosti vyraďujú zo siete štátnych zdravotníckych zariadení a súčasne sa zaraďujú do siete neštátnych zariadení. Jeden odbor sa však v tomto opatrení nenachádzal. Išlo konkrétne o rádiodiagnostiku a ako Krankuš uviedol, "zatiaľ nevieme, či sa tak stalo náhodou alebo úmyselne." O deň neskôr však A. F. dostal povolenie ministra zdravotníctva na vykonávanie činností v požadovanom rozsahu, teda aj v odbore rádiodiagnostika.

SkryťVypnúť reklamu

A. F. sa preto obrátil na pracovníka ministerstva R. Š. a požiadal ho o opravu opatrenia. Ten mu však povedal, že MZ má určitý záujem zapojiť do tejto činnosti aj lekára D. Š. z Banskej Bystrice. Odporučil mu teda, aby sa s ním spojil, čo A. F. urobil. Lekár však bol ochotný údajne dohodnúť sa len za úplatok 2,5 milióna korún. A. F. o skutočnosti okamžite upovedomil políciu a následne podal na KÚV v Banskej Bystrici trestné oznámenie.

Po prípravách sa 5. marca dostavil A. F. do ambulancie lekára D. Š. s kufríkom, v ktorom bola po dohode obidvoch strán hotovosť dva milióny korún. "Možno povedať, že lekára D. Š. sme prichytili priamo pri čine. Kufrík s peniazmi prevzal, peniaze preložil do druhého kufríka a vyniesol do inej miestnosti," informoval Krankuš.

SkryťVypnúť reklamu

Riaditeľ úradu vyšetrovania dodal, že obaja obvinení sú spolužiaci z lekárskej fakulty a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od jedného do piatich rokov, zákaz činnosti alebo peňažný trest.

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 93 985
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 920
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 602
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 460
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 722
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 381
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 688
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 6
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


2
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu