Americkými jednotkami vedené útoky na sily Talibanu a Al
Podľa podplukovníka Joe Smitha musia čeliť jednotky vedené USA silnému odporu tých, "ktorí sú zodpovední za udalosti z 11. septembra", povedal hovorca.
Al-Káida mala veľké straty v nočných bojoch, povedal Smith na tlačovej konferencii na leteckej základni Bagram, asi 150 kilometrov južne od Kábulu.
Podľa hovorcu je teraz v oblasti bojov zlé počasie a sneh, ale nezmienil sa o tom, či to ovplyvnilo priebeh bojových operácií.
Z Kábulu do východného Afganistanu včera smerovalo asi 1000 afganských vojakov a desať tankov, ktoré sa pripoja k boju proti príslušníkom Talibanu a al-Káidy.
Predstavitelia afganského ministerstva obrany oznámili, že jednotky zdvojnásobia veľkosť afganských síl bojujúcich proti povstalcom ukrytým vo vysokých zasnežených horách Arma južne od mesta Gardez, blízko hraníc s Pakistanom.
Operácia Anaconda, ktorá je najväčšou pozemnou ofenzívou vedenou Američanmi v päťmesačnej afganskej vojne, sa začala minulú sobotu v horách v nadmorskej výške 3000 metrov. Zúčastňujú sa na nej jednotky USA, Afganistanu a ďalších spojencov.
Autor: Bagram/Kábul (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.