Slovensku ovplyvní vstup SR do EÚ, ako to v prípade našej integrácie do NATO avizovali niektorí jej predstavitelia. Ako však povedal po včerajšej nástupnej audiencii u prezidenta SR Rudolfa Schustera, nebol "by prekvapený, keby obyvatelia vo voľbách vyjadrili svoje želanie," aby sa Slovensko stalo členom únie.
Linden vysoko hodnotí fakt, že integráciu SR do EÚ podporuje 70 až 80 percent obyvateľstva, čo je spomedzi kandidátskych štátov najvyšší stupeň podpory. Pripúšťa, že Slovensko má v prístupovom procese slabiny, ktoré sú však podľa neho porovnateľné s inými kandidátmi na členstvo. Pred novinármi ďalej vyjadril presvedčenie, že do vydania nasledujúcej správy EK o pripravenosti Slovenska (v októbri 2002) sa podarí odstrániť existujúce, pre Slovensko špecifické nedostatky a táto správa bude pre integráciu Slovenska poslednou. "A či už s našou pomocou alebo bez, túto prácu budete musieť urobiť sami," povedal Linden pred novinármi. Podľa jeho slov Delegácia EK nadviaže na spoluprácu s Bruselom a bude sa usilovať posilniť pripravenosť Slovenska na integráciu.
Na okraj kauzy eurofondy a nedostatočného využívania pomoci z EÚ povedal, že na čele delegácie urobí všetko preto, aby Slovensko využívalo európske peniaze naplno.
Linden prichádza na Slovensko po ukončení diplomatickej misie v Slovinsku, kde od mája 2000 zastupoval Európsku komisiu. V EK pôsobí od roku 1975.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.