protestnom mítingu. Aj napriek očakávaniam organizátorov, ktorí počítali, že na stretnutie príde viac ako tisíc podvedených klientov B.M.G. Investu, Horizontu, AGW a Drukosu si pred okresný úrad, aj napriek príjemnému počasiu, našla cestu len asi desatina z očakávaného počtu.
Medzi prevažne postaršími občanmi panovala doslova bojová nálada a núdza nebola ani o mimoriadne ostré a nepublikovateľné vyjadrenia, ktoré zazneli z úst podvedených klientov, ale tiež zástupcov Združenia poškodených občanov (ZPO), ktoré stretnutie organizovalo. Spoločným menovateľom všetkých problémov bola samozrejme vláda. "Dzurinda s Miklošom vedeli, čo sa deje. Vláda bola spojená s nebankovými subjektami a ak vedela od týchto firiem vyberať miliardové dane, mala by vedieť nás aj odškodniť", vykrikoval jeden zo zástupcov ZPO.
Jeden z členov združenia dokonca prišiel s teóriou, podľa ktorej ľudia vkladali svoje peniaze do nebankových inštitúcií preto, lebo úroková miera v bankách poklesla za posledné roky z 22 na 5 až 6 percent a občania boli nútení riešiť svoju nelichotivú situáciu a prilepšiť si výnosmi z nebankových subjektov.
"Vláda mala zaraziť takéto podnikanie už pred troma rokmi po nástupe k moci. Občania sa vo financiách nevyznajú a ak ich podnikanie bolo oficiálne legalizované, štát dal ľuďom signál, že je všetko v poriadku. Ak to však bola len pyramídová hra, museli o tom vedieť", tvrdil postarší Michalovčan, ktorý vložil do B. M. G. takmer 100 tisíc korún. Jeho manželka dodala: "Ministerka financií mala v zásuvke materiály o podozrivom fungovaní nebankových spoločností niekoľko mesiacov a neurobila vôbec nič. My sme svoje peniaze vložili len nedávno. Keby vláda zarazila pochybné podnikanie pred dvoma, troma rokmi, poškodených klientov mohlo byť oveľa menej".
Organizátori i klienti však rezolútne trvali na svojom. Svoje peniaze chcú naspäť za každú cenu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.