rozbehnutých saniach, ktoré v tomto období už ale riadne natriasajú. Najviac potiaží spôsobuje toto drgľovanie predsedovi demokratických ľavičiarov Pavlovi Koncošovi. Ešte mu stále nedošlo, že pominuli časy, keď členovia strany boli čoby unifikované štolverky. Iba tak sa mohlo stať, že - podľa Koncoša - sa nejako "politicky" nevydarila Schmögnerka, no a po hlasovaní vo vláde o SPP, zdá sa, že "nepodarkami" sú aj ostatní SDĽ-ácki ministri. "Moji ministri mali tak ako ja hlasovať proti. Že nijaký záujemca nechcel dať viac ako 130 miliárd korún? A čo, snáď ste nikdy nepočuli o Marťanoch?" povedal so slzami v očiach Koncoš. "Ale ja im ukážem, kto je v strane pánom, vlastne súdruhom. No a keď v parlamente prejde ešte aj novelizácia kontroverzného Zákonníka práce, tak načisto končím. Ako s funkciou, tak aj s členstvom v SDĽ a dám sa na drevorubačstvo," zdvihol hlavu Koncoš a išiel sa naposledy pozrieť na klesajúcu krivku volebných preferencií SDĽ, ktorá sa stratila kdesi v roztopenom snehu.
Boj o kreslá na výslní zvádzajú medzi sebou nielen pravica a ľavica, ale aj dve národné strany, z ktorých jedna je pravejšia ako druhá. Zatiaľ im podľa prieskumov nijaké kreslá nehrozia, preto sa hlasy snažia loviť najmä v mútnych vodách. Predsedníčka nepravej strany spolu so svojimi vernými sa posledne objavila medzi "ožobračenými" klientami nebankových inštitúcií, ktorí pred parlamentom vykrikovali rôzne heslá ako napríklad "Dosť bolo rabovania!", alebo "Nech Dzurinda skape". Kým "potencionálni milionári", ktorí z vlastnej vôle zverili svoje úspory neserióznym firmám, sa v kruhu svojich rodín snažia vyriešiť dilemu, kto bol z nich blbý a kto blbší, krikľúňom v Bratislave za asistencie národniarov išlo predovšetkým o čo najšťavnatejšie nadávky na adresu terajšej vlády. "Keby vláda nebola taká aká je, tak by môj Alexander jednu z tých firiem kúpil už predtým, ako šla do múky. Tak by sa mala dobre aj nepravá SNS i vy všetci. Lebo môj Aľoško vie, ako treba v takýchto obchodoch chodiť. To vám môže potvrdiť aj jedna medzinárodne uznávaná inštitúcia," povzbudila prítomných pani M.-B.
Získať dobrý imidž v zahraničí sa usiluje naše 30-percentné hnutie na čele so svojím predsedom, niekoľkonásobným expremiérom, majiteľom penzióniku, oplíka, dirigentom speváckeho zboru, ktorý onoho času spieval pred každým zasadnutím vlády a obľúbencom určitej vekovej skupiny v jednej osobe. "Už ho prestávajú baviť kecy nejakých úradníčkov, napríklad Burnsa, či Robertsona, že on je tou najväčšou prekážkou prijatia Slovenska do NATO a EÚ. Preto pán Mečiar navštívil Francúzsko a stretol sa tam aj s predsedom senátu pánom Poncelotom", vychrlilo HZDS oficiálne vyhlásenie. Nakoniec ale vysvitlo, že to bola super utajená návšteva, lebo kancelária pána Poncelota o ničom takom nevie a aj francúzske veľvyslanectvo v Bratislave sa o tejto "udalosti" dozvedelo iba zo slovenskej tlače. S heslom "keď nie Francúzi, tak iní" na perách a po výmene tlmočníkov, ktorí mali ústa opuchnuté od modlikania po úradoch, aby nechceného budúceho premiéra niekto preboha predsa len prijal, ufujazdil do Ameriky.
Tam ho však čakalo ďalšie sklamanie. Predstavitelia Slovenskej ligy i Svetového kongresu Slovákov ho pekne prijali a ponúkli stoličkou. A tam mu pekne - po slovensky (aby ušetrili chudákov tlmočníkov) dali najavo, že zdieľajú názor oficiálnych miest, že Mečiar a HZDS preukaz do NATO nedostanú a teda nemusia šetriť ani na členské. "Takto so mnou zaobchádzajú. To si zaslúži človek, ktorý má vnúčika amerického občana? Musím to skúsiť ešte v Brazílii, Šusťo hovoril niečo o tamojších indiánoch. Prisuniem im nejaké mercedesy, možno sa za mňa na nejakom oficiálnom fóre prihovoria...".
P.S. Onedlho sa začne ďalší zo skutočných životných príbehov - odvolávanie vlády parlamentnou opozíciou. Škoda, že ho nevysielajú v televízií. Špecialisti odboru psychológie ale tvrdia, že pre mládež je takáto relácia menej vhodná ako nočný erotický film.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.