nariadenia o otváracích časoch v zábavných podnikoch, to si nechali na aprílové zasadnutie.
"Občania sa rozdelili na dva tábory, jedni sú za to, aby sme vydržali a nariadenie nechali v platnosti. Ďalším táborom sú samozrejme podnikatelia, ktorí prevádzkujú diskotéky. Musíme hľadať východisko, ako zabezpečiť nočný pokoj a nezlikvidovať nočný život," informoval nás starosta Ján Süli. "Najväčším problémom sú totiž hulákajúci návštevníci opúšťajúci zábavné podniky. Chcem sa stretnúť s podnikateľmi a opýtať sa ich, či vedia zabezpečiť pokojný odchod zákazníkov, resp. aj s mestskou políciou. Uvidíme, ako sa nakoniec zastupiteľstvo rozhodne."
Hlavným bodom programu včerajšieho zastupiteľstva bolo schvaľovanie rozpočtu mestskej časti na rok 2002. Staromešťania výraznou väčšinou schválili predložený návrh rozpočtu, ktorý je vo svojich proporciách zostavený ako vyrovnaný, s celkovými príjmami a výdavkami bilancovanými v čiastke 95 miliónov 71 tisíc korún.
"Po blamáži, ktorú sme si vyrobili schválením nariadenia o zatváraní zábavných podnikoch o 23. hodine, som si návrh rozpočtu poriadne pozrel, aby sa nestalo niečo podobné," povedal v diskusii poslanec J. Weiser a vzápäti položil starostovi asi desať otázok. Zaujímalo ho napríklad, na čo úrad v čase, keď niet dostatok peňazí na oveľa dôležitejšie veci, potrebuje kúpiť nové auto za 600-tisíc Sk.
Starosta Süli vysvetlil, že na úrade sú tri auta, pričom jedno šesťročné vedia ešte výhodne predať. Kúpiť chcú bezpečnú Octaviu, ktorá je pri súčasnej premávke a štýle jazdy na cestách vraj nevyhnutná.
"Je nám jasné, že prioritou pre rok 2002 je presťahovanie trhoviska z Moyzesovej na Hradbovú, ďalej kúpa mestskej plavárne od správcu konkurznej podstaty. Napriek tomu však treba hľadať zdroje na opravy ciest, hlavne tých nedokončených," povedal poslanec P. Hanušin.
Poslanci potom v hlasovaní podporili jeho návrh, aby za prijatý úver vo výške 23 miliónov korún, ktoré si chce mestská časť vziať na odkúpenie plavárne do vlastníctva bola predmetom záložného práva práve spomínaná nehnuteľnosť. Súhlasili aj s tým, aby si mestská časť nechala predložiť úverové podmienky z najmenej troch bánk a vybrala si tú najvýhodnejšiu.
Rozpočtované výdaje na opravu komunikácií, na kosbu trávy a ďalšie verejnoprospešné činnosti môže mestská časť použiť z rozpočtu až vtedy, keď bude podpísaná zmluva o spolufinancovaní s mestom, resp. mestskými podnikmi.
Dôchodcovia v Starom meste môžu byť spokojní, poslanci im v rozpočte nadelili 700-tisíc korún ako príspevok na stravovanie. Ako reakciu na postup mesta, ktoré chce odpredať Veros, podnik na údržbu verejného osvetlenia investorovi, Staromešťania rozhodli, že na osvetlenie už neprispejú a 500-tisíc presunú do fondu bývania.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.