spoločne prežitému, skleslosť, nezáujem, prezeranie fotografií, bezsenné noci, nadmerné fajčenie, aj alkohol, plač, bolenie hlavy.
Kto si nevie rady sám so sebou, nemal by sa hanbiť hľadať pomoc vo svojom okolí. Netreba hneď bežať za psychológom, ale riadiť sa aspoň niektorými z týchto praktických rád:
- Nezostávajte sami. Zavolajte svojim najlepším priateľom a vyplačte sa u nich. Doma si "otvorte svoj ventil" a kričte, dupajte, zahoďte to, čo ste už aj tak nemohli ani vidieť. To vám pomôže zbaviť sa agresivity.
- Neuzatvárajte sa pred svetom, choďte poctivo do práce. Prežite všedné dni ako sa to najlepšie dá. Práve denná rutina môže byť pre vás záchranným pásom.
- Vyhoďte alebo dobre schovajte všetko, čo vám jeho/ju pripomína, či sú to fotografie, darčeky, knihy alebo iné upomienkové predmety. Čím lepšie budete v období po rozchode odolávať spomienkam, tým rýchlejšie sa s nimi vyrovnáte.
- Bývalého partnera si neidealizujte. Nenamietajte, že sedíte sami doma a túžite po ňom/nej! Potom si spomeňte, ako často ste podnikali niečo spoločne a ako často ste naopak boli "len v jednej miestnosti".
- Doprajte si nejakú radosť. Venujte sa všetkému tomu, čo ste kvôli nemu/nej zanedbávali alebo na čo vám nezostával čas. Oprášte svoje koníčky, choďte na film, ktorý on/ona nechcel vidieť. Určite je ešte veľa takých vecí, ktoré ste si odopierali, spomeňte si na ne.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.