Plzni, ktorý bol zároveň aj hlavným dodávateľom elektrických lokomotív pre Bulharské štátne železnice (Bulgarskie Državnil Železnici - BDŽ). Od roku 1960 do roku 1984, dodal pre BDŽ 349 elektrických lokomotív. Z hľadiska zahraničného obchodu boli pre Škodu najvýznamnejšie roky 1975 - 1984, kedy sa pre BDŽ realizovala najväčšia dodávka. tvorilo ju 159 lokomotív továrenského typu 68 E Bo'Bo pre striedavé napätie 15 kW/HO Hz. BDŽ ich označili radou 43 R s inventárnymi číslami 57 - 215.
Prierez hnacích kolies lokomotívy bol 1 250 mm, adhézna a celková hmotnosť predstavovala 87 ton, trvalý výkon pri rýchlosti 63 km - 3 000 kW, maximálna ťažná sila 294 kN, najvyššia rýchlosť 130 km/h. Jednosmerné trakčné motory boli napájané prostredníctvom regulačného transformátora a dvoch usmerňovačov, ktoré boli tvorené kremíkovými diódami. Lokomotíva bola vybavená elektrodynamickou brzdou s účinkami do odporov, riadenou tyristorovým regulátorom. Lokomotívy rady 43 E-BDŽ sa používali v osobnej i nákladnej doprave.
Československo si v celom svete získalo povesť a dobré meno hlavne kvôli výrobe vynikajúcich a spoľahlivých zariadení a prístrojov. Dôkazom je aj to, že mnohé lokomotívy vyrobené pred niekoľkými desiatkami rokov sú ešte i dnes v prevádzke železníc viacerých štátov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.