Slnko
Dnes v Košiciach a v Prešove (t. j. na poludníku 21 stupňov a 23 minút východnej zemepisnej dĺžky a rovnobežke približne 49 stupňov severnej zemepisnej šírky) zapadá Slnko o 17. hod. 51. min. stredoeurópskeho času. Zajtra v nedeľu Slnko vychádza o 5. hod. a 30. min. so začiatkom brieždenia o 03. hod. 42. min. Kulminuje o 11. hod. 41. min. a za obzor zapadá o 17. hod. 53. min. s koncom súmraku o 19. hod. 41. min. Počas víkendu sa nachádza v súhvezdí Rýb. Už tretí deň sa nachádza severne nad nebeským rovníkom, čo znamená že je už tretí deň po jarnej rovnodennosti.
Mesiac
Dnes večer je Mesiac pozorovateľný ako dorastajúci kotúčik jeden deň po prvej štvrti. Dnes svieti 68 percentami svojej osvetlenej plochy. Už večer vystupuje veľmi vysoko nad obzor a nachádza sa v súhvezdí Blížencov. Zajtra sa bude nachádzať v súhvezdí Raka. Vo štvrtok 28. marca o 9. hod. bude Mesiac v perigeu, bude sa nachádzať vo vzdialenosti len 357.011 km od Zeme. V ten istý deň večer o 19. hod. bude Mesiac aj v splne. Bude sa nachádzať v súhvezdí Panny. Najvyššie od obzoru vystúpi približne okolo polnoci.
Merkúr
V tomto období nie je pozorovateľný. Nachádza sa západne od Slnka v súhvezdí Vodnára. Vychádza približne len 10 minút pred východom Slnka.
Venuša
V tomto období je Venuša pozorovateľná len za priaznivých podmienok ako Večernica, veľmi nízko nad západným obzorom. Nachádza sa blízko, východne od Slnka v súhvezdí Rýb. Jej zdanlivá jasnosť dosahuje hodnotu mínus 3.8 magnitúdy. Zapadá približne hodinu a pol po západe Slnka.
Mars
je dobre pozorovateľný večer po západe Slnka, nízko nad južným a juhozápadným obzorom. Zapadá už krátko pred 22. hodinou. Nachádza sa v súhvezdí Barana. Ľahko ho môžeme odlíšiť od okolitých východne ležiacich hviezd súhvezdia Býka a planéty Saturn, podľa načervenalého zafarbenia. Zdanlivá jasnosť planéty v súčasnosti dosahuje hudnotu plus 1,4 magnitúdy.
Jupiter
je dobre a ľahko pozorovateľný. Vychádza už pred poludním a zapadá po druhej hodine po polnoci. Nachádza sa v západnej časti súhvezdia Blížencov. Počas víkendu kulminuje približne o šiestej hodine večer. Zdanlivá jasnosť planéty dosahuje až mínus 2,3 magnitúdy. Je veľmi dobre pozorovateľný večer, kedy dominuje medzi hviezdami vysoko nad obzorom ako veľmi jasný objekt.
Saturn
je podobne ako Jupiter dobre pozorovateľný počas prvej polovici noci. Nachádza sa v súhvezdí Býka. Kulminuje približne dve hodiny pred Jupiterom. Zapadá pred polnocou. Zdanlivá jasnosť Saturna dosahuje hodnotu približne nultej magnitúdy.
Urán
nie je pozorovateľný. V tomto týždni sa ešte nachádza vo východnej časti súhvezdia Kozorožca, blízko hranice so súhvezdím Vodnára. Zdanlivá jasnosť planéty dosahuje len plus 5,9 magnitúdy.
Neptún
nie je pozorovateľný. Jeho zdanlivá jasnosť dosahuje hodnotu +8 magnitúdy. Nachádza sa západne od planéty Urán v súhvezdí Kozorožca.
Pluto
najmenšia a v súčasnosti najvzdialenejšia planéta Slnečnej sústavy nie je pozorovateľná. Pluto sa nachádza v súhvezdí Hadonosa. Jeho zdanlivá jasnosť je len +14,4 magnitúdy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.