sa k predajniam dostávajú ťažko. Niekoľkrát sa prihodilo, že mestskí policajti udelili pokutu vodičovi, ktorý svoje zásobovacie vozidlo pri vykládke tovaru zaparkoval proti predpisom a obmedzoval chodcov v pohybe na chodníku. Dodávatelia majiteľom obchodov už pohrozili, že nedovezú tovar, ak ich šoféri budú dostávať pokuty.
"Vodorovné dopravné značenie musí dodržať každý. Keď ide o dovezenie tovaru jednorazovo na krátky čas, nevidím problém dohody s políciou. Samozrejme, aj podnikateľ i vodič auta, ktorý tovar doviezol, musia urobiť všetko pre to, aby ľudia nemali problém v inkriminovanom mieste prejsť," uviedol primátor Rožňavy František Kardoš.
Podľa jeho slov je parkovanie na Námestí baníkov všeobecne problematické a najvyšší počet sťažností občanov zaznamenáva v severovýchodnom rohu námestia. Na primátora sa obracajú i majitelia obchodov, ktorým sa nepozdáva počínanie ochrancov zákona službách mesta. Ako F. Kardoš uviedol, vzniknutú situáciu už prekonzultoval s náčelníkom rožňavskej mestskej polície a problém sa snažia vyriešiť k spokojnosti oboch strán. Chodcov i podnikateľov.
Obe skupiny obyvateľstva sú väčšinou občanmi mesta a samospráva sa musí postarať nielen o to, aby nekládla prekážky v prevádzkovaní predajní, ale musí mať na zreteli aj bezpečnosť chodcov. "Myslím si, že je to vecou spolupráce medzi políciou a majiteľmi obchodov. Niekoľkokrát som bol svedkom toho, že v tej časti nevedeli ľudia prechádzať, lebo autá parkovali krížom cez chodník. Vtedy musí policajt zasiahnuť, aby zabezpečil poriadok," doplnil rožňavský primátor.
Autor: pk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.