dopravnej nehody, pri ktorej zomreli dvaja ľudia.
Odvolací senát tak zmiernil rozsudok Okresného súdu v Trenčíne, ktorý vlani v auguste bývalého vysokého policajného funkcionára odsúdil na šesť a pol roka. Mikšíka po vynesení rozsudku zadržali a zo súdnej siene ho eskortovali do Leopoldova. Tam sa rozhodne, v ktorej väznici si trest odpyká.
Mikšík, ktorý mal v čase nehody v krvi 1,6 promile alkoholu, ani na včerajšom pojednávaní nepriznal vinu. Jeho obhajca žiadal vrátiť prípad na došetrenie prokurátorovi. Mikšík sa v odvolaní ohradil proti postupu policajtov, ktorí mu po nehode dali odobrať krv na zistenie alkoholu. Mali totiž podľa Mikšíka počkať, kým sa preberie z bezvedomia a vypýtať si od neho súhlas.
Nehoda sa stala v apríli 2000 na križovatke pri Dubnici nad Váhom, keď policajt nedal pri odbočovaní vľavo prednosť protiidúcemu vozidlu. Do ostrej zákruty išiel rýchlosťou najmenej 90 kilometrov za hodinu. Tragédia si vyžiadala životy dvoch mladých mužov a ďalší dvaja skončili v nemocnici s ťažkými zraneniami ako napríklad pomliaždenie srdca, roztrhnutie pečene a ťažký otras mozgu.
Mikšíka za nehodu pod vplyvom alkoholu odsúdili už v roku 1993 na podmienečný štvormesačný trest. Počas svojej kariéry v polícii bol viackrát disciplinárne potrestaný, napomínaný pre slabé pracovné výsledky a stíhaný za výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Dosiaľ nikto z polície nevysvetlil, ako mohol s takouto minulosťou zastávať vysoký post v Policajnom zbore.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.