iného, prezentoval výsledky svojej poslednej pracovnej cesty v USA, ktorú označil za mimoriadne prospešnú. V súvislosti s ňou však odmietol komentovať výrok českého predsedu vlády Miloša Zemana, ktorý sa na margo tejto návštevy poznamenal, že "Američania rokovali s budúcim slovenským premiérom."
Nosnou témou rokovania predsedníctva Smer-u boli prípravy na blížiacu sa predvolebnú kampaň. "Tá je rozdelená do troch etáp. V týchto dňoch končí jej prvá časť, ktorú sme pracovne nazvali zahrievacia," vyjadril sa predseda strany v súvislosti s poslednými propagačnými aktivitami politického zoskupenia Smer, ktoré v ostatnom čase výrazne zarezonovali na verejnosti. Osobitný dôraz však táto strana kladie predovšetkým na nadchádzajúce dni. Počas nich chce totiž postupne predstaviť sto konkrétnych rozhodnutí, ktoré musí prijať nová vláda počas prvých troch mesiacov svojho vládnutia. "Je to doslova stovka životne dôležitých rozhodnutí, ktoré musí prijať nová vláda v prvých sto dňoch od nástupu k moci. Ak sa tak nestane, už ich nepríjme nikdy. Znamená to, že každý z nových ministrov musí priniesť konkrétne opatrenia typu: zrušíme krajské úrady, pôjdeme na radikálne zníženie počtu okresných úradov, či okamžitý zákaz exportu dreva, s ktorým kšefty dnes dosahujú katastrofálne rozmery," tvrdí Robert Fico.
Za absolútne top opatrenie, zo spomínanej stovky, považuje vytvorenie vysoko organizovaných špecializovaných tímov zameraných na boj so zvlášť nebezpečnou formou kriminality. Rovnako nekompromisne sa Smer stavia k otázke reštrikcií v oblasti štátnej správy. O prioritách iných oblastí je ficova strana pripravená rokovať s potenciálnymi koaličnými partnermi. O kompromisoch v niektorých principiálnych otázkach však vyjednávať nebudú. Za tie považuje strana Smer predovšetkým revíziu Benešových dekrétov, či možnosť nákupu nových bojových stíhačiek.
Robert Fico sa nevyhol ani aktuálnej téme zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý sám predložil a súhlas s ním považuje za podmienku vstupu Smeru do vlády. Podľa neho však v parlamente nie je vôľa na jeho prijatie. "Mnohí poslanci Národnej rady SR, by totiž pravdepodobne nevedeli vysvetliť pôvod svojho majetku a mohli by o neho prísť súdnou cestou," vysvetľuje neochotu zástupcov ľudu zahlasovať za túto právnu normu predseda Smeru. Ako dodal ďalej, v prípade správnej realizácie tohto zákona, by sa otvoril priestor pre určité odškodnenie obetí nebankových subjektov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.