Slovensku.
Priam ukážkovo túto úlohu zvládli technici košickej firmy Demonta, s. r. o., ktorá má s podobnými odstrelmi bohaté skúsenosti. Podobné komíny dostali bez problémov k zemi v SCP Ružomberok, v tehelni v Zlatých Moravciach či v Bytovom podniku Svidník.
Michalovský pivovar sa v roku 1999 dostal do konkurzu a kúpila ho košická akciová spoločnosť Minag. Podľa informácie predsedu jej predstavenstva, Ing. Martina Magulu, pivovar nebol konkurencieschopný ani na domácom trhu a hoci sa noví majitelia snažili o jeho reprofiláciu, zahraniční investori o takúto investíciu prejavili iba minimálny záujem. Spoločnosť Minag sa preto rozhodla budovy vo vyše trojhektárovom areáli zlikvidovať. "Na uvoľnených pozemkoch budú stáť dva obchodné domy, obchodno-spoločenské centrum s kinom, ktoré ponesie meno herca Paula Newmanna a pobočka jednej zo slovenských bánk. Čo je však veľmi dôležité, v obchodno-spoločenskom centre nájde zamestnanie minimálne 250 ľudí, čo je viac ako v čase najväčšej slávy pivovaru", uviedol pre náš denník Dušan Konček, člen Dozornej rady Minagu, a. s.
Podľa jeho slov výstavbu obchodno-spoločenského centra chcú ukončiť na jeseň budúceho roka a na jeho otvorení by sa mal zúčastniť aj sám Paul Newmann. Podľa informácií nášho denníka, jedným z obchodných domov by mal byť Kaufland, druhým pravdepodobne Baumax.
Michalovský pivovar postavil v roku 1867 gróf Antal Sztáray. Spočiatku produkoval okolo 4-tisíc hektolitrov piva ročne. Najväčší rozmach zaznamenal koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia, keď po rozsiahlej investičnej výstavbe produkoval ročne temer 340-tisíc hektolitrov piva. Po privatizácii nedokázal dostatočne inovovať technológiu a presadiť na domácom trhu. Orientoval sa predovšetkým na ukrajinský, čo sa mu stalo osudným po prijatí nového colného zákona na Ukrajine.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.