vecí a vecičiek. Našiel si už svojich stálych obdivovateľov, zákazníkov, ale aj predávajúcich z celého okolia aj zďaleka.
"V obchode sa mi nikdy nevystrieda za tri hodiny päťsto ľudí. Toto je vlastne korzo, blšák, miesto jednania ba i rozvoniavajúcich klobások. Všetko to, čo v obchode nemôžem mať," pochvaľoval si v sobotu organizátor burzy, košický starožitník Karol Linhart. Ako prezradil, dnes sa zberatelia zameriavajú skôr na všehochuť. Kupujú, čo sa naskytne, ale v každom prípade k týmto veciam majú vzťah. Chcú mať doma také, ktoré ich pohladkajú.
Dobrou investíciou sú vraj napríklad starožitné hodiny. Tie sú aj najvyhľadávanejšími. "Ľudia, ktorí potrebujú investovať peniaze, vedia, že hodiny, ktoré dnes stáli 20 000 korún, budú mať mnohonásobnú hodnotu," odporúča Karol Linhart. Spomedzi exponátov výstavky venovanej vývoju dopravy priniesol nám ukázať raritu - bicykel kominárskeho majstra z roku 1930. Zachoval sa dokonca aj s unikátnou legitimáciou s podrobným opisom majiteľa a bicykla.
Burza je totiž vždy zasvätená nejakej téme. V sobotu ste tu okrem dopravy našli interiér sedliackych chalúp. Na budúci mesiac chystá Karol Linhart v spolupráci s obcou Čečejovce výstavu obrazov a sprístupnenie zreštaurovaných fresiek v rannogotickom kostole povyše kaštieľa.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.