pracovníkov v zdravotníctve, podľa ktorého "Pracovníka v zdravotníctve do špecializačnej prípravy zaradí akadémia v spolupráci s komorami a so Slovenskou informačnou službou a s ústrednými orgánmi štátnej správy podľa osobitného predpisu." Týmto sa podľa Štofka Slovensko vrátilo do horších ako totalitných čias.
"V období totalitného režimu bol na druhú atestáciu potrebný súhlas Komunistickej strany Slovenska. V tomto prípade už na prvú atestáciu bude treba súhlas SIS," tvrdí Štofko.
Čo na túto absurdnosť hovorí ministerstvo zdravotníctva?
"Tieňový minister zdravotníctva strany SMER chcel štandardne opozičným spôsobom poukázať na nedostatok. Poukázal však na to, že nie je schopný orientovať sa v príslušnej legislatíve a že mu chýbajú základné poznatky zákonov, ktorými sa riadi zdravotníctvo," zareagoval riaditeľ odboru pre styk s verejnosťou Martin Urmanič.
Ako nám vysvetlil, podľa § 31 nariadenia vlády SR o ďalšom vzdelávaní pracovníkov v zdravotníctve sa toto nariadenie vzťahuje aj na zamestnancov Slovenskej informačnej služby a ústredných orgánov štátnej správy, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť. Okrem rezortu zdravotníctva organizáciu a riadenie poskytovania zdravotnej starostlivosti vykonávajú aj ministerstvo vnútra, ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií a ministerstvo spravodlivosti. Preto sú v § 12 nariadenia vlády SR o ďalšom vzdelávaní pracovníkov v zdravotníctve uvedené aj tieto ústredné orgány štátnej správy a Slovenská informačná služba. Tá je uvedená osobitne, pretože nie je ústredným orgánom štátnej správy.
"Uvedené rezorty budú spolupracovať pri zaraďovaní do špecializačnej prípravy len v prípade, ak pôjde o zaraďovanie osôb, ktoré poskytujú zdravotnú starostlivosť v pôsobnosti ich rezortu resp. ak sú v pôsobnosti Slovenskej informačnej služby," zdôraznil M. Urmanič.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.