zmysle tejto idey bolo ich rokovanie miestami veľmi búrlivé. Do varu ich dostal už jeden z prvých bodov programu, a to správa miestneho kontrolóra Martina Sopku.
Poslankyňa Gabriela Pfegerová mala výhrady voči spracovaniu správy a spolu s poslancom Emilom Rendekom nechápala, ako pomôže občanom nový projekt Webocracy, na ktorý mestská časť vyčlenila vyše 87 tisíc korún:
"V čom bude ten projekt nápomocný 30-tisícom občanom? Máme aj iné problémy. Nekosí sa, je tu špina. Takže ľudia budú chodiť po špinavej Furči, ale budú si môcť ťukať na internete a diskutovať s úradom?"
Napriek mnohým výhradám správu kontrolóra poslanci väčšinou hlasov akceptovali.
Búrlivá diskusia sa však rozprúdila najmä pri správe o výstavbe križovatky pri poliklinike Východ. Niektorých z nich pobúrilo najmä to, že MČ sa rozhodla vyčleniť z rezervného fondu 600 tisíc na realizáciu svetelného značenia na tejto križovatke.
"Kto je povinný starať sa o hlavné komunikácie? Mesto, alebo mestská časť?" pýtal sa Emil Rendek.
Starosta Ladislav Lumtzer síce argumentoval, že ide o kompetenciu mesta, ale tento úsek je nebezpečný a preto ho treba riešiť: "Však tie semafory nám nikto neodnesie, vždy budú na Furči."
Do slovnej prestrelky sa zapojila i Gabriela Pfegerová, ktorá navrhla, aby sa síce súhlas na výstavbu dal, ale ťažká doprava sa presmerovala na Lingov. Paradoxom je, že za tento pozmeňovací návrh nehlasoval nikto, ani samotná predkladateľka.
Do kaleidoskopu rôznych nápadov pribudol i jeden od Karola Angeloviča:
"Všade na svete sa už nestavajú svetelné križovatky, ale kruhové objazdy. Urobme tak i my."
Ako však poznamenal Ján Frajt, len na projekt takéhoto riešenia by padlo 600 tisíc korún, nehovoriac o tom, že výstavbe kruhového objazdu by padla za obeť budova obchodného strediska.
Nakoniec však poslanci odsúhlasili vyčlenenie 600 tisíc korún z rezervného fondu na výstavbu cestnej svetelnej signalizácie na križovatke Tr. L. Svobodu a Maršala Koneva.
Neodsúhlasili ale zrušenie časti uznesenia č. 287/2002 zo dňa 26. februára. Práve týmto uznesením, totiž poslanci na minulom zasadnutí obmedzili otváracie hodiny diskotékových klubov Erato a J - klub na Furči len do 22. hodiny. Napriek lobbingu istých skupín, aby toto rozhodnutie poslanci na včerajšom rokovaní zrušili, nestalo sa tak. Naďalej platí, že tieto diskotéky budú mať od desiatej hodiny večer zatvorené.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.