vyrazená zo striebra rýdzosti 750/1000. Podobne ako ostatné dvestovky má hmotnosť 20 gramov a priemer 34mm. Vyšla v náklade 27 600 kusov, z toho v zrkadlovom lesku vyrazili iba 1600 kusov. Autorom výtvarného návrhu je známy sochár Patrik Kovačovský. Ale poďme sa pozrieť bližšie na pamätnú mincu na snímke.
Už pri prvom pohľade na lícnu stranu mince nás upúta v štátny znak umiestnený uprostred mincového poľa. Letopočet razby mince je nad štátnym znakom, autor volil správnu výtvarnú kompozíciu. Označenie hodnoty a názov "Slovenská republika" tvoria obrysy rovnostranného trojuholníka. Táto kompozícia priamo naväzuje na stranu rubu, vďaka čomu je výtvarný návrh mince dokonale vyvážený. Autor pre dominantný návrh rubu vybral technický výkres, ktorý dokonale zosúladil s ostatnými výtvarnými prvkami na minci. Vo vrchnej časti výkresu je čelný nákres električky, v spodnej časti je bočný pohľad na dopravný prostriedok. Celá kompozícia je umiestnená do rovnostranného trojuholníka, podobne ako na lícnej strane. Letopočty stého výročia sú umiestnené pod dolnou stranou trojuholníka.
Na každej Slovenskej minci od roku 1993 je vyrazená značka mincovne. Značku Štátnej mincovne Kremnica a štylizované iniciálky autora sú umiestnené vpravo od letopočtov na strane rubu. Iniciálky mincovne si nemôžeme popliesť s iniciálkami autora, lebo kremnická mincovňa používa označenie "MK". Túto iniciálku nájdeme aj na drobných obehových minciach. Mincovňa používa na všetkých razbách rovnakú iniciálku od roku 1993. Od roku 1953 až do roku 1992 sa drobné obehové mince razili bez iniciálky mincovne. Iniciálky autorov jednotlivých výtvarných návrhov na niektorých minciach pre zmenu predsa len nájdeme.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.