legionára v službách Blue Jackets, Espena Knutsena, nešťastne zasiahol do hlavy trinásťročnú diváčku Brittanie Cecillovú a spôsobil jej zranenia, ktorým v nemocnici podľahla. O niekoľko dní neskôr v zápase Chicaga s Nashvillom dostal pukom do tváre aj istý priaznivec Blackhawks, no tentokrát sa to obišlo bez vážnejšej ujmy na zdraví. Tieto prípady vyvolali za morom búrlivé debaty a odborníci navrhovali rôzne riešenia - napr. zväčšenie ochranných sietí -aby sa možnosť podobných nehôd obmedzila na minimum.
Čoraz častejšie sa však vyskytujú incidenty medzi samotnými hráčmi, ba neraz aj funkcionármi a osadenstvom arén. Jeden z najznámejších prípadov sa odohral ešte v päťdesiatych rokoch. V marci 1955 boli azda všetci frankofónni Kanaďania nahnevaní na prezidenta NHL Clarencea Campbella, ktorý ich najväčšej hviezde Maurice "Rocket" Richardovi udelil dištanc na tri posledné zápasy základnej časti i všetky duely jeho Montrealu v play-off. Bola to "odmena" za to, že Richard počas stretnutia v Bostone fyzicky napadol čiarového rozhodcu. Campbell sa napriek varovaniu viacerých zainteresovaných prišiel pozrieť na zápas Canadiens proti červeným krídlam z Detroitu. Celá hala ho privítala obrovským bučaním a množstvom nelichotivých nadávok. Na konci prvej tretiny pristúpil k prezidentovi NHL mladý muž s vystretou rukou. Campbell urobil to isté v domnienke, že si s ním chce mladík potriasť pravicou. Na jeho veľké prekvapenie však dostal facku a vzápätí niekto odpálil bombu so slzotvorným plynom. Stretnutie bolo okamžite ukončené a ochranka eskortovala Campbella do bezpečia. 15 000 rozvášnených divákov sa však pustilo demolovať obchody a besnieť prestalo až po zásahu polície. Na druhý deň vystúpil Campbell v televízii a prosil o pokoj v Montreale.
Častejšie si však komentáre (nielen) k zápasu začnú medzi sebou vymieňať hráči a fanúšikovia. V NHL nie sú nadávky až takou bežnou záležitosťou, diváci väčšinou slušne povzbudzujú, bavia sa, prípadne sa snažia vyprovokovať hráčov k pästnému súboju. V deväťdesiatych rokoch však prípady vzájomných kontaktov medzi hokejistami a divákmi začali naberať na intenzite. Potvrdzuje to i nemilá príhoda, ktorej aktérmi boli dvaja bývalí hráči New York Rangers, P. J. Stock a Dan Cloutier. "Práve sme opustili svoj hotel a vybrali sa na predzápasové rozkorčuľovanie. Po chvíli nás obstúpili fanúšikovia Islanders a začali do nás strkať a vyhrážať sa nám. Než sme sa však stihli začať brániť, prišli policajti a tých výrastkov upokojili", spomína si na to s odstupom času Stock. Istý Chris Falcone, priaznivec Philadelphie Flyers, v zápase jeho miláčikov s torontskými javorovými listami mal inú príhodu. Po jednom nečistom zákroku sa na trestnej lavici ocitol búrlivák Tie Domi. Niekoľkým fanúšikom Flyers sa jeho hra evidentne nepáčila a začali ho zasypávať rôznymi odpadkami. Domi ihneď zakontroval a tých najotrlejších popolieval vodou. To Falconeho natoľko nahnevalo, že sa nahol cez plexisklo, no na jeho nešťastie cez neho aj prepadol, a rovno k nohám torontského bitkára. Dostal sa do peknej šlamastiky a kým stihli usporiadatelia zakročiť, uštedril mu Domi zopár úderov.
Andre Roy, bývalý zlý muž Ottawy Senators, porozprával istému zámorskému redaktorovi príbeh, ktorý je iného ladenia: "V dueli s Columbusom som si to rozdal s Jamie Pushorom a obaja sme dostali po päť minút. Len čo som si sadol na trestnú lavicu, všimol som si, že za mnou sedia dve pekné dievčatá a usmievajú sa na mňa. Jedna z nich sa ku mne naklonila a povedala, že som celkom pekný chlapec. Hneď som jej ten kompliment vrátil, no a ani som sa nenazdal, a boli sme v tom obaja až po uši. Tých päť minút mi ubehlo tak rýchlo, že som si ani nevšimol že trest uplynul a dvierka sú otvorené".Royovi sa však za ctiteľkou začalo cnieť a tak mal iba jednu možnosť: "Keďže bol zápas v podstate rozhodnutý, zahákoval som prvého protihráča, čo bol nablízku a rozhodca ma odmenil dvoma minútami, počas ktorých som bol opäť v siedmom nebi". Ottawský útočník priznal, že sa s tou kráskou večer stretol...
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.