Čaňa i St. Ľubovňa so zhodnými vysokými víťazstvami

Košice - Počas víkendu boli na programe stretnutia 24. kola III. futbalovej ligy. Záchranárske práce si domácou prehrou skomplikovala Krásna. Súťaž

je inak mimoriadne vyrovnaná, veď rozdiel medzi druhým Svitom a štrnástou St. Ľubovňou je iba osem bodov! Práve Podtatranci si spolu s vedúcou Čaňou zaknihovali najvyššie víťazstvá v tomto kole, keď vyhrali po 4:1. Individuálne sa blysol najmä Molnár z V. Kapušian, ktorému sa za polčas podarilo dosiahnuť klasický hattrick. V nasledujúcom kole sa cez víkend stretnú: V. Kapušany - Lokomotíva, Lipany - Svit, Poprad - Turňa, Sobrance - St. Ľubovňa, Michalovce - Čaňa, Stropkov - Bardejov, Trebišov - Krásna, Sp. N. Ves - Prešov B.

Svit Poprad

2:0 (2:0)

Svit Podtatranské derby začali lepšie domáci a už v 5. min. exportnou strelou z 25 m k ľavej žrdi otvorili Vitkom gólový účet stretnutia. Hostia ostali po tomto nečakanom údere zaskočení a ku slovu sa prihlásili až v 10. minúte, avšak hlavička Pitoňáka st. skončila priamo v náručí Marušáka. Aj ďalšie minúty patrili Sviťanom a v 17. minúte spálil tutovku Lajčák, keď z päťky hlavičkoval iba do dobre postaveného Justha, ktorý loptu vyrazil na rohový kop. V druhej polovici prvého polčasu sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami a až v 38. min. pohrozili domáci, keď strieľaný center M. Maličkého sa zastavil na ľavej žrdi popradskej brány. Domáci dokázali svoju prevahu korunovať druhým gólom v 40. min., keď po krídelnej akcii a centri Oprondeka výborne vyskočil Gajan a peknou hlavičkou zvýšil vedenie hostiteľov. Po zmene strán sa hralo útočne na oboch stranách, lebo hostia v snahe skorigovať nepriaznivý stav otvorili hru, ale do vyložených príležitosti sa nedostávali a cez pozornú obranu Svitu sa presadzovali veľmi ťažko. V 60. min. Tkáčova hlavička neohrozila Marušákovu bránu, v 78. min. chýbal Mlynárovi po centri Žifčáka polkrok.

Góly: 5. Vitko, 40. Gajan. Pred 700 divákmi rozhodoval Bucko, ŽK: Krišanda, Gajan Kovalčík, Pitoňák st. SVIT: Marušák Kaprál, Kubičko, Krišanda, Beňo M. Maličký, Gajan, Lajčák (89. Olexa), Vitko Fridman (67. Kubesa), Oprondek (85. Repaský). POPRAD: Justh Polakovič, Žemba, Kovalčík, Tkáč Kobolka (70. Šimšaj), Sitiarik, Pitoňák ml., Pitoňák st. Žifčák, Renner (58. Mlynár).

R. HUDEČEK

Lokomotíva Prešov B

1:0 (0:0)

Košice Zápas mužstiev, ktoré ešte nemajú pokojný treťoligový spánok, začala svižnejšie prešovská rezerva. V úvodnej dvadsaťminútovke bola pohyblivejšia, kombinačne lepšia, ale nepresadila sa v koncovke. Lokomotíva sa postupne vzchopila, ba bola zväčša lepším mužstvom. Vypracovala si viac príležitostí, avšak brankár Pulen v 35. min. čaroval po strele Račáka a o päť minút neskôr zneškodnil i príležitosť Straku. Aj po prestávke bolo pred bránou hostí rušnejšie, no prešovský gólman sa nenechal prekvapiť. Na druhej strane v 56. min. domáci brankár Šurín zmaril šancu Talpaša. Aktívnejšia Lokomotíva sa nakoniec dočkala, keď sa v 66. min. Straka šikovne uvoľnil a chladnokrvne poslal loptu do siete. Prešov, ktorému striedania akoby príliš nepomohli, ešte nezložil zbrane. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 74. min. Bašista, lenže jeho tvrdú a dobre mierenú strelu Šurín bravúrou vyrazil na žrď. Iniciatívnejšia Lokomotíva nedala v závere hosťom ďalšiu možnosť, naopak mohla poistiť svoje víťazstvo. Zabránil jej v tom však prešovský gólman, ktorý zneškodnil hlavičku Račáka a v nadstavenom čase ho podržalo aj šťastie, keď strela Tökölyho spoza šestnástky opečiatkovala jeho žrď.

Gól: 66. Straka. ŽK: Palkovič Guman. Pred 200 divákmi rozhodoval Marflák. LOKOMOTÍVA: Šurín Geri, Koper, Sedlák, Lukáč Pillár, Tököly, Lelák (70. Ďuran), Račák Straka, Palkovič. PREŠOV B: Pulen Halčák Slanina, Kubalík Durkáč, J. Kakaščík, Bašista, D. Kakaščík (71. Guman) Lazúr (62. Marinčák), Majer M. Porochnavý (52. Talpaš).

E. MAGDA

Krásna Sp. N. Ves

1:2 (1:0)

Košice - V súboji dvoch tímov najviac namočených zostupovou hrozbou veľa dobrého futbalu nebolo. Nedostatok pohybu by sa dal vysvetliť horúcim počasím, avšak absencia futbalových myšlienok, najmä domácich, sa ospravedlniť nedá. Iba ak horúčkou z piatkovej noci. Spočiatku sa ešte zdalo, že hostitelia si svoje postavenie v tabuľke uvedomujú, avšak v náznakoch šancí si nepočínali najlepšie. Strely Gašpara, Gajdoša i Repaského míňali svoj cieľ. Náznak obratu sa čakal po góle Repaského, na ktorého obrana hostí po krížnej prihrávke Béreša do pokutového územia akoby zabudla. No ten neprišiel.

Po prestávke to boli naopak Spišiaci, z ktorých opadla nervozita a pred brankárom Houdekom začalo byť stále dusnejšie. Najprv loptám z ich kopačiek chýbali centimetre, ale štvrťhodinu pred koncom Fecík peknou krížnou strelou po zemi vyrovnal. A to ešte z ich strany nebolo všetko. Pri pokuse o vabank Krásnej využila až trojica hráčov hostí chybu v rozohrávke a Maximovi už nerobilo problém akciu úspešne zakončiť.

Góly: 26. Repaský 74. Fecik, 83. Maxim. Pred 150 divákmi rozhodoval Knut. ŽK: Repaský Maxim, Slivoš. KRÁSNA: Nemčík (20. Houdek) Béreš, Pida, Študenc, Marhefka Pasternak, Repaský, Gašpar, Beregsászi Buchlák, Gajdoš. SP. N. VES: Jochman Pepich Janoško, Maxim, Jurjak Slivoš, Koniar, Šponja, Urich (90. Porochnavý) Papcun (65. Fecík), Vida (46. Melničuk).

R. RONDZIK

Bardejov - Trebišov

1:1 (0:0)

Bardejov - Domáci v úvode potešili strelou do žrde, ktorú namieril Didík, ale potom sa už hral slabučký futbal. Po dvadsiatich minútach sa Zemplínčania osmelili a pred bránou Fedora bolo čoraz rušnejšie. Po Szücsovej prihrávke Sobotovu strelu brankár kryl. Potom Capko tvrdo strieľal nad. Po prestávke Falatovičovi vypadla z rúk lopta a zo skrumáže Vaško strelil vedúci gól BŠK. Bardejovčania sa naďalej zahrávali so šťastím. Novák dokonca stroskotal pri nájazde na Falatoviča podobne ako Didík. Ale ani hostia nevynikali v koncovke. V závere mohol najprv vyrovnať Capko, no podarilo sa to Čižmárovi, ktorému obrancovia tesne pred bránou dovolili všetko. Otočiť výsledok mohol Frajkor, ktorý sa rútil na brankára Fedora, zozadu ho pred šestnástkou fauloval Kukulský a uvidel červenú kartu. Trojbodové šance pre Trebišov mali ešte Timko a Čižmár.

Góly: 51. Vaško - 84. Čižmár. ŽK: Sobota, Timko, Demjan, Černej, ČK: Kukulský. Rozhodoval Čiták pred 280 divákmi. BARDEJOV: Fedor - Bodik, Kukulský, Čekan, Koscelník (89. Hoclár) - Salamon (63. Vasiľ), Didík, Kočiš, Vaško - Novák, Kaščák (77. Adamišin).

TREBIŠOV: Falatovič - Dobrovčák, Timko, Černej, Borčik - Niang, Szücs, Michalec (64. Demjan), Capko - Sobota, Sabo (62. Frajkor).

J. ŠČERBÍK

St. Ľubovňa - Michalovce

4:1 (2:1)

Stará Ľubovňa - V dôležitom zápase v boji o záchranu prekvapujúco vyšiel úvod zápasu hosťom, ktorí sa už v 1. min. ujali vedenia gólom Božoka. Domáci sa ešte nespamätali a v 7. min. zahodil ďalšiu šancu Bačik, keď v pokutovom území prekopol. Domáci zvrátili výsledok v priebehu piatich minút, keď im vyšli dve štandardky. Najskôr v 13. min. Kalafut z priameho kopu do šibenice vyrovnal na 1:1 a v 17. min. po rohu Plichtu zvýšil hlavou Kačmarčík na 2:1. V ďalších minútach bola hra vyrovnaná, ale hostia využívali každú príležitosť na rýchle bejky. Znížiť mohli v 52. min. Devečkom, ktorý zahodil šancu. V 65. min. domáci potiahli rýchlu akciu po pravej strane a center Kováča usmernil Knapík hlavou po tretíkrát do súperovej brány. O desať minút zvýšiť domáce vedenie na 4:1 Plichta. Ďalšie príležitosti nevyužili Knapík a Kováč a Plichtova v 90. min. skončila na žrdi.

Góly: 13. Kalafut, 17. Kačmarčík, 65. Knapík, 75. Plichta - 1. Božok. ŽK: Kalafut, Knapík - Kiršner. Pred 1570 divákmi rozhodoval Havira. ST. ĽUBOVŇA: Packa - Pavlišin, Jacečko, Lörinc, Novotný - Kováč, Kačmarčík (75. Kupec), Škovran, Knapík - Kalafut, Plichta. MICHALOVCE: Komenda - Kiršner, Adam, Maščeník, Uhlár - Marjov, Bačik (62. Sotak), Devečka, Pavlulík - Božok (75. Poľaško), Ihnát.

M. MOJCHER

V. Kapušany Lipany

3:1 (3:0)

Veľké Kapušany - Od úvodných sekúnd sa hral na južnom Zemplíne útočný futbal. Energetici sa ujali vedenia v 3. min., keď po akcii po ľavej strane Gajdošík odcentroval na Molnárovu hlavu. V 6. min. sa opakovala situácia s obmenou, že po rýchlom útoku po pravej strane Terebessy dobre odcentroval na hlavu Molnárovu 2:0. Po polhodine hry domáci zvýšili svoje vedenie, keď po rohovom kope Gajdoščíka, najprv hlavou Molnár trafil žrď, k odrazenej lopte sa dostal Majoroš a ten trafil brvno a až na tretíkrát Molnár z 12 m upravil na 3:0. Do prestávky mohli hostitelia prikrášliť pekné vedenie, keď Terebessyho strela išla tesne nad a napodobnil ho aj Gajdoščík z priameho kopu. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hostia skorigovali stav v 76. min. keď po rýchlom protiútoku Ľ. Jacko znížil.

Góly: 3., 6., 36. Molnár 76. Ľ. Jacko, ŽK: Verbovský, Štofan. Pred 500 divákmi rozhodoval Švec. V. KAPUŠANY: Hrabčák Terebessy, Vasiľ, Džubara, Melník - A. Nagy, T. Nagy (77. Jáger), Gajdoščík, Majoroš Molnár (88. Zsiró), Demes (66. Varga). LIPANY: Sudiak Verbovský, Andraščík, Molčan, Angelovič - Džumurat, Štofan, Šurin, E. Jacko, Ľ. Jacko (77. Genčúr).

J. BELAN

Čaňa Stropkov

4:1 (3:1)

Čaňa - Ani nie po dvoch týždňoch hostili hydinári zase Stropkovčanov. Bez šiestich hráčov základnej zostavy sa pustili do súpera zostra. Hneď z prvej rozohrávky unikol po ľavej strane Maťaš a svoje sólo zakončil prvým gólom. Hosťom sa už na konci prvej pätnásťminútovky podarilo vyrovnať Kupcom, ktorý hlavou poslal za chrbát Rebeja Vasiliakov center. Keď Brunacký nastrelil žrď a Maďarík z dobrej pozície iba brankára Bujdoša, zahral v 16-ke rukou Polívka a Miloš Gallo premenil pokutový kop a získal pre Čaňu opäť vedenie. Tesne v závere prvého polčasu rozohrával štandardnú situáciu Miloš Gallo a jeho prudký center poslal tretíkrát do brány hostí aktívny Maťaš. Územná prevaha domácich pokračovala aj v druhom polčase a strelecky sa v nej presadil Miloš Gallo, ktorý zvýšil na konečných 4:1. Hydinári tak po tretíkrát v tomto ročníku (raz v semifinále Slovenského pohára) bez problémov zvíťazili nad Stropkovom.

Góly: 1. a 42. Maťaš, 32. a 59. Miloš Gallo (prvý z 11 m) - 15. Kupec. ŽK: Miloš Gallo, Mišenčík Terát, Farbanec. Pred 700 divákmi rozhodoval Kožuško. ČAŇA: Rebej Mižák, Čižmár (85. Lukáč), Kohút (75. Mišenčík), Brunacký (79. Lacko) - Gábor, Maroš Gallo, Miloš Gallo, Puhák - Maťaš, Maďarík. STROPKOV: Bujdoš Gonos, Polívka (75. Farbanec), Staško, Terát - Vasiľ, Martin (90. Veselý), Bodnár, Kupec - Očipka (80. Vachaľ), Vasiliak.

T. ZITRICKÝ

Truňa Sobrance

2:0 (2:0)

Turňa - Diváci videli v Turni zápas slabšej úrovne, keď hostia sa viac-menej zamerali na obranu, no domáci prekvapili hostí hneď v úvode, keď v 3. min. Sovič strelil spoza šestnástky prvý gól zápasu. Domáci pokračovali ďalej v útočnej hre, za zmienku stoja ešte strely Korínka a Hýľovského, ktoré s námahou likvidoval brankár Poľacký. V 37. min. samostatný únik Mateja nedovolene zastavil brankár Poľacký. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Korínek. V druhom polčase hra sa podobala priebehu prvého polčasu, až na nepremenené príležitosti. Strely Rusinka a Korínka zázračne chytil brankár Poľacký. Hostia len v skutočnosti raz vyskúšali brankára domácich. Pod Turnianskym hradom sa predstavil jeden z najslabších aktérov z mužstiev III. ligy.

Góly: 3. Sovič, 37. Korínek (11 m). ŽK: Mikula. Pred 500 divákmi rozhodoval Kokoška. TURŇA: Feke Sasák, Nagy (67. Szilágyi), Matej (80. Vislay), Tóth - Vágner, Danko, Hýľovský (85. Ondernický), Korínek - Sovič, Rusinko. SOBRANCE: Poľacký Danko, Mikula, Firda, Klamo - Paško, Drotár, Horvát, Hudák - Gircha, Belej.