vojny konala bez aktívnej účasti veteránov Veľkej vlasteneckej vojny.
Veteráni ale nechýbali medzi čestnými hosťami na tribúnach pri stenách Kremľa. Medzi vyše 5 000 vojakmi, ktorí vo vyrovnaných šíkoch defilovali na Červenom námestí pred ruským prezidentom a vrchným veliteľom ozbrojených síl Vladimirom Putinom a ruskou generalitou, boli veteráni sovietskej vojny v Afganistane a veteráni z Čečenska. Novinkou bola aj účasť uniformovanej jednotky Akadémie civilnej obrany Ministerstva pre mimoriadne situácie Ruskej federácie.
V Moskve sa včera konali aj pochody a mítingy desiatok tisíc vojnových veteránov a ľavicovo orientovaných občanov. Komunistickí manifestanti niesli heslá proti kapitalizmu, NATO, a rovnako ako na 1. mája sa objavilo viacero transparentov proti vláde a prezidentovi Vladimirovi Putinovi.
Polícia včera v Moskve zatkla 20 mladých ľavicových radikálov, ktorí sa podľa mužov zákona správali na verejnosti veľmi drzo a vyzývavo. Predstavitelia radikálnej ultraľavicovej Avangardy červenej mládeže a strany Pracujúce Rusko oznámili, že budú pred policajným okrskom požadovať prepustenie svojich stúpencov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.