pracovníčku na sekretariáte ústredia, ostatní funkcionári pracujú bez finančných nárokov.
"Ako sme pred snemom deklarovali, v tejto fáze nemáme záujem o veľký rast nových členov," uviedla krajská koordinátorka SDA Darina Kapraľová. Podľa jej slov eviduje v týchto dňoch SDA asi stovku členov a registruje aj viacerých sympatizantov. Štruktúry strany zatiaľ chýbajú v okrese Vranov nad Topľou a v niektorých menších okresoch. Krajský snem bude 24. mája. Podľa predsedu strany sa SDA nezamerala na nábor členov aj kvôli tomu, aby sa do nej nedostali ľudia, ktorí s jej ideami nemajú nič spoločné. Aj preto zaviedli v stanovách dvojité schvaľovanie členstva.
"Nie sme odtrhnutým subjektom od SDĽ," zdôraznil predseda SDA Milan Ftáčnik, podľa ktorého ide o novú stranu. Hlásia sa k nej viacerí bývalí predstavitelia Strany demokratickej ľavice, Strany občianskeho porozumenia či sociálnych demokratov, ale "aj noví ľudia, ktorí neboli v žiadnej politickej strane ani pred rokom 1989, ani neskôr". Novú stranu označil jej predseda za alternatívu voči pravici a populistom, ktorá ponúka "zrozumiteľné sociálnodemokratické hodnoty".
Do volieb pôjde Sociálnodemokratická alternatíva samostatne. "Nie je možné uvažovať o koaličných spojeniach," potvrdil tieto informácie M. Ftáčnik, podľa ktorého začne integrácia ľavice až po voľbách, kde sa rozhodne, ktorá strana bude lídrom integrácie. Zároveň však pripustil, že sa na kandidátke SDA objavia "osobnosti iných politických strán, konkrétne jednáme so Sociálnodemokratickou stranou Slovenska".
Autor: frk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.