služieb počas letnej turistickej sezóny, to boli hlavné témy včerajšieho stretnutia, ktoré za účasti starostov obcí v lokalite Zemplínskej šíravy, zástupcov štátnej správy, správy cestovného ruchu a viacerých podnikateľov zorganizovalo Fórum podnikateľov Zemplínska šírava.
Ako pre náš denník uviedol predseda Fóra podnikateľov Ján Butala, "letná sezóna sa blíži a nič nechceme nechať na náhodu. Podľa informácií riaditeľky Štátneho zdravotného ústavu v Michalovciach MUDr. Viery Nawka, voda v Šírave i na Vinianskom jazere je v súčasnosti vhodná na kúpanie a ak sa nič nezmení, dostaneme súhlas na prevádzku oboch rekreačných oblastí počas tohtoročnej letnej sezóny".
Kontrolné merania by mal Štátny zdravotný ústav v Michalovciach opakovať každé dva týždne a na prípadné zmeny v chemickom, alebo biologickom zložení vody v Šírave bude adekvátne reagovať.
Autor: fmm
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.