41 miliónov korún na rekonštrukciu svojej Elektry. Finančnej polícii sa podľa Molnárových slov v uplynulých dňoch nepodarilo Mečiarovi doručiť predvolanie, pretože ochrankár v Trenčianskych Tepliciach policajtov odkázal na trvalé bydlisko V. Mečiara v Bratislave.
Polícia má však aj iné možnosti, ako ho predvolať, napríklad telefonicky, zdôraznil Molnár. Zároveň povedal, že nepredpokladá, že by mohlo dôjsť k podobnej situácií ako 20. apríla v roku 2000, keď si predvolania nepreberal a z jeho trenčianskoteplickej vily ho na výsluch museli predviesť kukláči. "Nemôžeme však predbiehať udalosti," dodal.
Vladimír Mečiar v nedeľnej diskusnej relácií STV povedal, že na finančnej polícií vypovedal už v roku 1999. Finančná polícia však žiadny záznam z Mečiarovej výpovede nemá, vyjadril sa v médiách súčasný šéf finančnej polície Molnár, aj bývalý riaditeľ Jozef Stieranka. Denník SME zverejnil aj informáciu, že Mečiarov prípad má v kompetencii riaditeľ finančnej polície v Trenčíne Milan Polák. Ten v pondelok podal žiadosť o odchod z funkcie. Dôvody neuviedol, ale riaditeľ Molnár žiadosti vyhovel.
Denník SME získal faktúry, z ktorých vyplýva, že Mečiar zaplatil za stavebné práce vyše 41 000 000 korún, peniaze v hotovosti vyplatil v roku 1999 podnikateľovi Jánovi Ďurišovi. Keďže išlo o veľkú sumu peňazí, banka, do ktorej Ďuriš peniaze uložil, poslala odboru finančného spravodajstva hlásenie o neobvyklej bankovej operácii. Zástupca vtedajšieho riaditeľa finančnej polície Ján Vittek podpísal rozhodnutie, aby spis prešetrila finančná polícia v Trenčíne. Ďuriš podal vysvetlenie, že peniaze mu dal Mečiar. Vtedy finančná polícia prestala konať.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.