zrejme fakt, že manažment po desiatich rokoch účinkovania na slovenskom trhu môže konštatovať, že sa presadili kvalitou svojich výrobkov, ale aj úspešnosťou predaja vo veľkých zahraničných sieťach supermarketov a hypermarketov.
Mimo domácej kontroly cez štátne inštitúcie má spoločnosť vypracovaný systém zabezpečenia hygieny podľa európskej smernice HACCP, ktorým zabezpečuje kvalitu a zdravotnú nezávadnosť celého výrobného procesu. Špičkovú technológiu na výrobu majonézových omáčok a šalátov totiž nakúpili od vo svete osvedčenej švajčiarskej spoločnosti. Perkins tiež disponuje plne automatickými baliacimi linkami. To všetko vytvára predpoklady pre to, aby sa v budúcnosti presadili aj v podmienkach EÚ.
Generálny riaditeľ a majiteľ spoločnosti Peter Bendik (na snímke vedľa ekonomickej riaditeľky) netajil názor, že obchodné centrá sa stavajú z peňazí výrobcov, ale na druhej strane pripomenul atmosféru, ktorú v súčasnosti vytvárajú slovenské siete obchodov. "V poslednom období si kladú ešte tvrdšie podmienky a rokovania s nimi sú ťažšie, ako s nadnárodnými spoločnosťami," uviedol.
V týchto dňoch sa popradský Perkins pokúša preraziť so svojimi výrobkami na český trh a podľa slov ekonomickej riaditeľky Márie Košickej pôjde o na Slovensku najpredávanejší výrobok - tatársku omáčku v maloobchodnom balení, ale aj veľké balenia šalátov pre sieť lahôdok. V pláne je začať s distribučnou pobočkou v Ostrave a neskôr sa presunúť do Brna a Prahy. "Chceme si predovšetkým urobiť prieskum trhu a Ostravu sme si vybrali preto, že tam žije veľa Slovákov. Do konca roka plánujeme distribuovať takých 10 až 20 percent produkcie a v prípade úspechu do 5 rokov obsadiť český trh," vysvetlil P. Bendik.
Pripomíname, že kedysi pred 10 rokmi táto firma sprivatizovala malú prevádzku lahôdok spoločnosti Zdroj Poprad. Vznikla tak malá firmička s 20 zamestnancami. Dnes ide o profesionálnu spoločnosť so 170 pracovníkmi a ich priemerný mesačný zárobok sa pohybuje na úrovni 11 500 korún. Na otázku, v akých objemoch sa pohybuje ich objem tržieb či ročná produkcia, reagovala ekonómka M. Košická. " Vlaňajší objem tržieb predstavoval 195 miliónov korún, rast tržieb sa zvýšil o 12 percent a ziskovosť sa pohybuje na úrovni 6 percent. Ročne vyrobíme 850 ton lahôdkových produktov a 3 143 ton majonézových omáčok."
Po informácii, že v privatizácii kúpili areál za 4 milióny korún a nevyhnutne museli investovať do vozového parku špeciálnych chladiarenských vozidiel, či technológie nás zaujímalo, aká je súčasná úverová zaťaženosť spoločnosti. Podľa slov riaditeľa M. Bendika je minimálna. Strednodobé a dlhodobé úvery sa znížili na dva milióny korún.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.