John McCainom a Richardom Lugarom.
Všetci traja zákonodarcovia ocenili pokrok, ktorý dosiahli slovenské ozbrojené sily na ceste k modernizácii a k možnému členstvu v Severoatlantickej aliancii. Prisľúbili, že ak Slovensko dostane na pražskom samite NATO pozvánku do tohto transatlantického klubu, budú za členstvo SR hlasovať a budú vplývať aj na svojich kolegov. Senátori vyjadrili nádej, že po jesenných voľbách do slovenského parlamentu bude pri moci vláda, ktorá bude pokračovať v demokratickom napredovaní.
Stankovi sa na všetkých doterajších rokovaniach vo Washingtone dostalo uznania za nedávne rozhodnutie vlády premiéra Mikuláša Dzurindu vyslať na požiadanie Washingtonu ženijnú jednotku do Afganistanu, čo je súčasť úsilia medzinárodnej komunity pomôcť tejto krajine v posttalibanskom období a v boji so zvyškami teroristickej siete al Káida.
Slovenský minister obrany navštívil aj vojenský cintorín na okraji Washingtonu, kde je pochovaných vyše 240 000 amerických vojakov, ktorý zahynuli v bojoch za oslobodenie amerických kolónii až po obete terajšej vojny s terorizmom. Stank položil veniec k hrobu seržanta Michaela Stranka, ktorý je spolu s ďalšími pešiakmi amerického námorníctva zvečnený v pamätníku venovanému bojom na ostrove Iwo Jima v Tichomorí počas druhej svetovej vojny. Americký vojak slovenského pôvodu Michael Strank padol krátko po tom, čo vztýčil americkú zástavu na jednom z pahorkov ostrova.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.