deväťdesiatpäťmiliónového balíka sa mu totiž ušlo takmer desať miliónov, čo je najviac na Slovensku. Podľa informácií vedúceho odboru Ing. Pála Bártu ministerstvo súbežne s navýšením pôvodne plánovanej sumy zamiešalo poradie odporúčaných projektov.
"Pôvodne sme rátali len s dotáciami 8,3 miliónov. Sedemčlenná komisia preto odporučila schváliť len sedem najkvalitnejších z 59 doručených projektov. Štrnásť označila za dobré," uviedol pre náš denník Ing. Bárta.
Z centrálneho sita na ministerstve napokon vyšlo víťazne päť odporúčaných projektov a tri z balíka dobrých. Obecný úrad Vojčice a novovytvorená sečovská firma Pet products, s.r.o., financie tento rok nedostanú. Na ich miesto ministerstvo posunulo projekty Júliusa Csizmadiu z Borše, Marcela Demku z Trebišova a trebišovskej Balimy, s.r.o.
"Pre vyradenie spomínaných projektov existovali racionálne argumenty. Vojčice totiž nedodali živnostenský list s potrebným predmetom činnosti a platné stavebné povolenie. Firma Pet products zase nedodržala podmienku maximálnej účasti zahraničného investora do 25 percent," uviedla pre náš denník vedúca tlačového oddelenia ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja Ing. Katarína Remiášová.
Podľa Ing. Bártu okres napriek vyradeniu dvoch uchádzačov môže byť spokojný. "S pomocou poskytnutých dotácií sa v okrese vytvorí viac ako štyridsať nových pracovných miest," skonštatoval.
Najväčší balík - 2,19 milióna korún, dostane kráľovskochlmecká firma Zoltán Illéš. Košická firma Global, s. r. o, prevádzka vo Veľkých Trakanoch môže rátať s takmer dvoma miliónmi. Približne rovnakú sumu získa od štátu aj boršiansky podnikateľ Július Csizmadia, ktorý bol pôvodne pod čiarou. Trebišovčanka Agáta Gajdošová dostane 1,38 milióna na výstavbu lekárne. S pomocou od 500 do 700-tisíc korún môže rátať aj čiernotisianska firma Romax a trebišovská K-print. Osmičku úspešných uzatvárajú "podčiarové" trebišovské firmy D+L a Balima, s. r. o.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.