kancelárie na finančnú políciu do Trnavy, že Vladimír Mečiar je ochotný vypovedať a navrhla dátum a hodinu. Polícia súhlasila - Mečiar príde až začiatkom júla.
Polícia od Mečiara chce, aby potvrdil, že podnikateľovi Jánovi Ďurišovi za stavebné práce naozaj zaplatil vyše 41 miliónov. Policajti hovoria, že táto kauza nie je o Mečiarovi, ale o Ďurišovi. Mečiar je v nej iba svedok a musí prísť podať vysvetlenie, ak ho polícia vyzve. Ak povie, že si požičal, nemusí povedať od koho, pretože svoje peniaze nepoužil na trestnú činnosť, ani na privatizáciu a na Slovensku neplatí zákon o preukazovaní majetku.
Polícii sa doručiť Mečiarovi predvolanie dlho nedarilo. Od 15. mája ho predvolávala telefonicky, poštou a aj osobne. Nikdy ho však nezastihla. Na desiaty pokus mu pracovníci finančnej polície doručili predvolanie 6. júna pred tlačovou besedou v Košiciach. Na políciu mal prísť na druhý deň o deviatej ráno. Mečiar neprišiel a ani sa neospravedlnil.
V pondelok bol Mečiar stále na východnom Slovensku. Na tlačovej besede v Prešove vyhlásil, že čaká od polície "serióznu pozvánku". Tá prvá bola podľa neho neseriózna, lebo mal na to, aby prišiel iba 21 hodín.
O niekoľko hodín neskôr v Poprade za ním teda prišli opäť dvaja policajti s čistým predvolaním. Sám si mohol vybrať, kedy chce prísť. Mečiar sa s nimi odmietol rozprávať.
Polícia začala reálne uvažovať, že ho bez účasti médií niekde vyhľadá a predvedie. Prvý policajný viceprezident Jaroslav Spišiak vyhlásil, že dúfa, že Mečiar príde sám, "aby nedošlo k zbytočnému zneváženiu Mečiarovej dôstojnosti". Na druhý deň sa Mečiar ozval.
(mož)
Autor: jsv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.