parížsky satelit nachádzajúci sa asi 30 minút jazdy autom po diaľnici od hlavného mesta a účinkujúci v tunajšej I. lige, ktorá je druhou najvyššou po elit lige. Z klubu však náš zástupca odchádza, dva razy tam popísal ročný kontrakt, no do tretice to neskúsi. Hľadá si ďalšie pôsobisko, ale teraz ešte nevie, či zotrvá v krajine v krajine galského kohúta alebo zamieri do iného štátu, prípadne zostane doma.
Tento 27-ročný útočník odišiel z rodného Popradu pomerne mladý. "Napísali mi, že nepočítajú so mnou v ŠKP na ďalšiu sezónu a keďže som si našiel klub v cudzine, neboli s tým problémy," prezradil hráč, ktorý účinkoval v slovenskej extralige vo farbách policajtov tri roky. Okrem toho hájil v najvyššej súťaži i farby Spišiakov a Slovana (zakaždým jeden ročník). Na obdobie predchádzajúce odchodu spod Tatier nespomína v najlepšom. "Takzvane ma vyhodili, keď som bol zranený. Mal som natrhnutú slezinu, dva mesiace som nemohol hrať. Dotklo sa ma to... Pod Dubňom som sa ocitol od decembra do apríla, Žilinčania sa usilovali postúpiť, ale nepodarilo sa im to. Táto štácia nebola vydarená aj preto, že mi tam zostali dlhovať peniaze. Za pol druha mesiaca som dostal financie, potom už nie. Dal som ich preto i na súd a uvedomil som si, že u nás nie je dostatok financií na zaplatenie hráčov. Povedal som si, že nedám so sebou kývať a preto som sa rozhodol pre legionárčenie."
Krišákov agent sa snažil zohnať mu niečo zaujímavé, ukazovalo sa Nemecko a Francúzsko. Ako prvoligista si príliš vyberať nemohol. "Druhá liga nezaostáva za špičkovými zápoleniami, v pohári sa to prejavilo, keď akože slabší vyradili silnejších. Rozdiely nie sú takmer žiadne medzi oboma súťažami. Je to spôsobené i tým, že v našej súťaži bol neobmedzený počet legionárov. Daktoré celky mali i pätnásť legionárov, napríklad Dijon. Prevládali Kanaďania, Škandinávci." Tím, v ktorom sa predstavil náš borec, sa v predminulom ročníku zachránil, no v uplynulom už osudu neunikol a vypadol. "Mali sme iba na súpisiek iba štyroch zahraničných hokejistov a to bolo cítiť. Okrem mňa v kádri figuroval brankár Svatý z Liptova, Žilinčan Mičuda a jeden Fín. Trénerom bol Francúz. Klub nebol ekonomicky najsilnejší. Vypadli dva celky, posledný tím išiel dolu priamo, predposledný hral baráž. My sme boli jasne najslabší. Okrem legionárov, ktorí mali štatút profesionálov, ostatní boli amatéri, čo sa odzrkadlilo v tréningovom procese."
Krišák bol motorom mužstva, mal po oba ročníky najviac bodov, vlani získal 32 bodov, tohto roku 30, pričom odohral 24, resp. 22 stretnutí. "Sezóna zahrňuje len 26 duelov, postup je vecou aj financií, nielen športových výsledkov." Pokiaľ ide o prejavenie sa, Paťo dodal, že bol takmer v kuse na ľade. Úroveň zápolení bola rozdielna, niektorí účastníci by sa vyrovnali našim prvoligistom, ďalší by inkasovali aj desať gólov. "Napríklad my." A štýl hokeja? "Hralo sa dosť zákerne, hlavne hokejku súperi používali na pichanie, sekanie. Človek sa musel brániť, preto som mal aj vyššie tresty, dostal som i dištanc kvôli ataku jedného Kanaďana."
Napriek tomu, že Paríž je veľkomesto, hokej tu nemá primeranú popularitu a zázemie, dominujú iné športy. Veď Cergy Poituas bol jediným zástupcom v I. lige. Štadión bol postavený na spôsob kanadských s malými tribúnami, na duely chodilo aj 2000 ľudí.
A čo teda najbližšie? "Pôjdem sa opýtať trénera Jána Šterbáka, či ma vyskúša. Ak nie, možno i skončím s hokejom, lebo zadarmo hrať nebudem, mám predsa svoju cenu. Samozrejme, do zahraničia ma to láka stále," dodal Patrik Krišák.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.