slovenský futbal bola táto sezóna významná, že došlo k výrazné skvalitneniu je hlúposťou. Futbal na Slovensku, konkrétnejšie na Spiši, urobil významný krok ...... ale späť. Spišská Nová Ves vypadla do štvrtej ligy, z ktorej sa pre zmenu porúčali Spišské Vlachy. Z piatej ligy skupiny J-Z dokonca vypadli dve mužstvá - Teplička a Kluknava - čo v minulosti nebývalo zvykom.
Hlavne jarná časť nemala so smiešnym heslom Slovenského futbalového zväzu - Spojme sa pre futbal - nič spoločné.
Aj sobotný zápas Výberu SOFZ proti Chrasti nad Hornádom bol nepriamo poznačený udalosťami z jarnej časti. Nominovaní Olcnavčania do Chraste n/H v sobotu ani neprišli. Témou väčšiny rozhovorov bola logickým rozumom ťažko pochopiteľná inzultácia hráča Slovana Gelnica.
"Futbal v okrese by mal byť o kamarátstve," sú slová predsedu SOFZ Jozefa Kačengu z piatkovej Rady SOFZ.
Mal byť o kamarátstve, ale v skutočnosti je to celkom inak. Jarná časť, hlavne v I. triede SOFZ, dosť klubov "rozkmotrila. Futbal sa stal viac biznisom. O tom, že kto má koľko hráčov zranených, kto má lepšie mužstvo, kto má akú úroveň sa nehovorí. Zákulisím lietali všelijaké cifry a dokonca v Tipovacej lige so Spišským denníkom jeden tipujúci označoval aj zápasy veľkým písmenom K, čiže kúpený. Na prekvapenie mu tieto tipy vychádzali.
Funkcionári niektorých klubov sa viac nabehali za dobrými výsledkami, ako samotní hráči na tréningoch a v zápasoch za loptou. A samotní hráči? Tí mali len veľkohubé reči pred stretnutím a následne po ňom v krčme. Hovorí sa, že každý zápas je iný. Osobne sme mali počas celej sezóny vidieť veľa súboj a na prvý pohľad bolo vidno, v ktorom klube aký majú hráči prístup k futbalu. Nie je žiadnou novinkou, že hráči sa niekedy zídu v kompletnom zložení len v nedeľu pred zápasom, čo je však ešte väčšou drzosťou a hanbou už aj v I. triede, že sa stavajú futbalisti "na čierno".
Nový ročník Spišskej oblastnej finančnej zábavy (SOFZ) začína 11. augusta 2002. Ak má mať aj sezóna 2002/2003 taký priebeh, ako uplynulá (hlavne jarná časť), nech sa radšej ani nezačína. S futbalom to nemá nič spoločné.
P.S.: Dorastenci Tepličky po tretíkrát za sebou (!!!) vyhrali IV. ligu skupina C a vyzerá to tak, že aj keď budú chcieť postúpiť, nemôžu. Toto je možné len v slovenskom futbale.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.