Spišské Vlachy SFZ v Bratislave schválil v uplynulom týždni žiadosť o zmenu názvu futbalového klubu v Spišských Vlachoch.
Dlhoročný, úspechy s nezdarmi striedajúci Tatran patrí v Spišských Vlachoch už minulosti. Vystriedal ho nový názov Mestský športový klub, na štadióne ktorého sa v sobotu uskutočnil futbalový turnaj starých pánov štvorice tradičných súperov: FVC Dulovce (okres Komárno), ŠK Toporec (okres Kežmarok), ŠK Dúbrava (okres Levoča) a domácich Večne mladých pánov (VMP) Spišské Vlachy. Za horúceho slnečného počasia si zásluhou tesných jednogólových víťazstiev zaistili účasť vo finále Dulovce a domáci VMP. V boji o tretie miesto ŠK Dúbrava neponechala nič na náhodu a už v prvom dejstve duelu rozhodla nielen o víťazstve, ale aj o svojom bronzovom umiestnení. Nešťastné finále odohrali VMP Spišské Vlachy. Nad Dulovcami viedli usporiadatelia turnaja do prestávky už 3:0 a boli na najlepšej ceste k turnajovému prvenstvu. PO zmene strán nesmierne úsilie a snahu Dulovčanov znamenali vyrovnanie trojgólového náskoku hostiteľov na nečakane prekvapujúci konečný nerozhodný rezultát. Nasledoval penaltový rozstrel, v ktorom aktéri Duloviec mali pevnejšie nervy a presnejšiu mušku, keď ani raz lopta po ich strelách neminula cieľ. Sklamanie VMP pripravili Jozef Tomajko (tréner dorastencov MŠK), ktorý poslal loptu vedľa ľavej žrde a kapitán mužstva Peter Tomaško loptou opečiatkoval brvno. Víťazná trofej, Pohár primátora Spišských Vlách, tak putovala na juhozápadné Slovensko.
Výsledky turnaja: ŠK Toporec FVC Dulovce 0:1 (0:1). VMP Spišské Vlachy ŠK Dúbrava 1:0 (0:0), Zápas o 3. miesto: ŠK Dúbrava ŠK Toporec 4:2 (3:0), Čumita, Dolný, Hovančík, Bašista Galschneider, Dragošek. Finále: FVC Dulovce VMP Spišské Vlachy 3:3 (0:3), Madleniak, Kraslan, Šuba V. Tomaško 2, Repaský, na pokutové kopy 4:2.
Štvoricu stretnutí striedavo rozhodovali dvaja Petrovia, Šofranko a Kožár zo Spišských Vlách.
Spestrením prestávky turnaja bola nezvyčajná súťaž v kopoch lopty na diaľku. Z pätnástich súťažiacich bol najúspešnejší hráč Toporca Ľubomír Cimbalista, ktorý si svojou ďalekonosnou loptovou "zásielkou" vykopal fľašu kopaničiarskej slivovice.
Povedali po turnaji:
Ján Kraslan (prezident FVC Dulovce): "Oproti vlaňajšku mal turnaj vyššiu úroveň. To nehovorím preto, že sme sa stali jeho víťazom. Skvelú atmosféru a hodnotu podujatia pripravil organizátori, ktorým týmto vyslovujem vďaku. V tomto smere máme čo revanšovať Vlašanom pri ich odvetnom vystúpení u nás v závere augusta.
Peter Tomaško (kapitán VMP Spišské Vlachy): "Vo finále sme trestuhodne stratili trojgólové vedenie z prvého polčasu. V penaltovej lotérii prialo šťastie súperovi."
Ondrej Hovančík (kapitán a starosta obce Dúbrava): "Úroveň turnaja bola ako tradične kvalitná. Poslaním týchto našich stretnutí je utužovanie vzájomných priateľstiev a pozitívnych medziľudských vzťahov."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.