si účtujú najlepšie univerzity v regióne.
Za celodenný program v Yew Chung International School musia rodičia zaplatiť 107 340 hongkonských dolárov (13 760 amerických dolárov) ročne. Druhou najdrahšou škôlkou je podľa údajov ministerstva školstva škola Montessori, ktorá za rok požaduje 93 600 hongkonských dolárov. Tieto čísla pokrývajú len školské poplatky. Väčšina škôlok si účtuje ďalšie platby za školské uniformy, dopravu, stravovanie, knihy, mimoriadne aktivity či exkurzie, čo môže spolu ľahko dosiahnuť desiatky tisícov dolárov.
V porovnaní s týmito výdavkami stojí študenta jeden rok na Čínskej univerzite, jednom z popredných vzdelávacích stredísk v Hongkongu, 42 000 hongkonských dolárov. V Hongkongu sa rodičia nezvyčajne snažia dostať svoje deti do najlepších škôl, i keď sa kvôli tomu musia presťahovať do lepšej štvrte či nechať ich pokrstiť, aby ich mohli umiestniť do katolíckych škôl, ktoré podľa nich majú vyššiu úroveň.
Rodičia v úsilí poskytnúť deťom ešte väčšie výhody tiež často zaplnia ich voľný čas konzultáciami a všetky zvyšné hodiny výučbou hudby alebo tenisu. Tlak na plnenie povinností však môže byť príliš veľký, pričom viacero mladých ľudí každý rok spácha samovraždu v obave z neúspechu na prijímacích skúškach na najlepšie školy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.