piatich rokoch sa z názvu vytráca Mars i super a súťaž ponesie staronové pomenovanie I. futbalová liga.
Po krátkej štvortýždňovej prestávke sa teda opäť otvoria brány štadiónov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. V nastávajúcom ročníku 2002/2003 v nej bude tak ako v poslednej sezóne účinkovať desať mužstiev a hrať sa bude rovnakým systémom štyrikrát každý s každým, t. j. spolu 36 zápasov. Majstrovský titul obhajujú premiérovo futbalisti MŠK Žilina, víťazstvo v Slovenskom pohári zase druholigý klub Koba Senec. Po zostupe Tatrana Prešov sa po ročnej prestávke medzi slovenskú futbalovú elitu vrátil Spartak Trnava.
"Všetkých desať klubov splnilo podmienky, ktoré vyžadujú normy SFZ, a môžu cez víkend nastúpiť v zápasoch 1. kola. Na včerajšej ligovej komisii, ktorá bola veľmi korektná, sme si vysvetlili všetky nejasnosti, tak aby kluby vedeli, kde začínajú a končia ich práva a povinnosti. Tvrdo sme si vydiskutovali aj to, čo si môžu dovoliť hráči a tréneri, aby sme sa vyhli nepríjemným udalostiam a zamerali sa na samotnú hru. Všetci sa budeme snažiť, aby divák nebol zo slovenského futbalu znechutený a aby cítil, že zápasy sa hrajú hlavne pre neho," povedal na tlačovej konferencii pred sezónou 2002/2003 športový riaditeľ SFZ a predseda Ligovej komisie Vladimír Wänke. Sekretár komisie Dušan Huňady ho doplnil: "Niektoré kluby uviedli na súpisku zatiaľ len trinásť hráčov, čo podľa stanov môžu. Zvyšok bude doplnený hneď ako daný hráč nastúpi na zápas. V poriadku sú aj kvalifikácie trénerov a realizačných tímov. Na súpiske sme vo funkcii prezidenta Interu schválili aj Františka Šulku, pretože o jeho odstúpení sme sa dozvedeli až ráno z médií."
Aj keď z názvu súťaže vypadlo meno hlavného sponzora, financie, ktoré kluby dostávajú, by to nemalo ovplyvniť. "Po päťročnej spolupráci firma S.I.T. zmenila svoju reklamnú a propagačnú stratégiu a rozhodla sa v spolupráci nepokračovať. Prebehli aj nejaké rokovania s novými záujemcami, z ktorých najhorúcejším bol Heineken, no ich a naše predstavy o čiastke za poskytované služby sa rozchádzali. Rovnako neúspešné bolo aj výberové konanie na predaj televíznych práv pre túto, príp. ďalšie sezóny," vysvetlil situáciu zástupca spoločnosti Športprogress Boris Šimonič. Na predaji televíznych a marketingových práv sa v uplynulej sezóne rozdelilo pre slovenské kluby 41 miliónov Sk. "Môžeme garantovať, že objem financií, ktoré kluby dostávali v minulosti, ostane rovnaký. Budeme sa dokonca snažiť o jeho navýšenie. Spoločnosť Heineken zostáva naďalej partnerom SFZ v oblasti reprezentácie a spoluprácu s ňou oceňujeme. V tomto konkrétnom prípade sa však naše predstavy nezhodovali. Čo sa týka televíznych práv, nemáme jedného partnera, ktorý by vysielal priame prenosy počas celej sezóny, takže ak nejaká televízna spoločnosť prejaví záujem o konkrétny zápas, môžeme sa dohodnúť," doplnil informácie zástupcu Športprogressu generálny sekretár SFZ Dušan Tittel.
Určite sa zvýšia odmeny pre rozhodcov, ktorí paušálne dostanú za zápas I. ligy o dve tisícky viac oproti minulej sezóne. Kompletná pätica /hlavný rozhodca (HR), asistenti (A), náhradný rozhodca (NR) a delegát (D)/ si rozdelia sumu 29 000 korún (v minulej sezóne 23 000 Sk) v tomto pomere HR - 10 000 Sk, A - po 6 000 Sk, NR - 2 500 Sk a D - 4 500 Sk.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.