prestávkami trvalo viac ako tri roky.
Šesťdesiatštyriročnému Ollivierovi sa aj napriek 50-stupňovým horúčavám podarilo doraziť do cieľa svojej cesty - čínskeho Si-anu. Ako sám napísal, pred takmer štyrmi rokmi sám pochyboval, či sa mu dobrodružné predsavzatie podarí uskutočniť.
Hodvábnu cestu, ktorá spája Istanbul s Čínou, prešiel pešo v štyroch etapách s "dovolenkou" vo Francúzsku. Za celkovo 14 mesiacov putovania zodral štyri páry topánok a prešiel viac ako 11 000 kilometrov. Svoju cestu po Kurdistane z roku 1999 už francúzsky spisovateľ zvečnil v knihe Prechod Anatóliou. Druhú časť cesty z turecko-iránskych hraníc po Uzbekistan, ktorú absolvoval od mája do septembra 2000, opísal v publikácii Smerom do Samarkandu. Minulý rok doputoval do čínskeho Tchu-lu-fanu a v apríli tohto roku sa z neho vydal na poslednú etapu. Tretí a štvrtý úsek cesty sa chystá vydať v jedinej knihe, ktorá sa má na pultoch francúzskych kníhkupectiev objaviť už onedlho.
Aktívny spisovateľ a bývalý novinár tvrdí, že naplnením jeho sna nie je ani tak dosiahnutie cieľa, ako nevšedné či nebezpečné stretnutia počas celej cesty až do čínskeho Si-anu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.