prechádzajúcich vozidiel pri cestách tak, že na ne nalepia logá a telefónne čísla týchto taxislužieb. K tomu však žiadna z nich, ako uviedol jeden z banskobystrických majiteľov, súhlas nedala.
Vlastník jednej z taxislužieb, ktorých logá sa objavili viackrát na policajných autách povedal, že už požiadal právnika, aby podnikol kroky na ochranu firmy. Je totiž podozrenie, že polícia nedovolene používa obchodné mená týchto firiem a zneužíva ich. Viacerí vodiči áut a zákazníci využívajúci služby banskobystrických taxislužieb po tieto dni už niekoľkokrát obvinili ich majiteľov a vodičov, že sa spolčili s policajtmi. Odmietajú preto využiť taxíky tých firiem, ktorých logo videli na policajnom vozidle, čím u nich dochádza k ekonomickým stratám. Dokonca ich podozrievajú z toho, že od policajtov dostávajú časť z pokút, ktoré vyberú od vodičov za prekročenie povolenej rýchlosti, znechutene konštatoval majiteľ taxislužby.
Policajné auto zamaskované logom CITY TAXI stálo napríklad vo štvrtok pri výpadovke z Banskej Bystrice na Brezno. Riaditeľ Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Ľubomír Holík TASR potvrdil, že vozidlo patrí tomuto riaditeľstvu. Zdôraznil, že pokyn na používanie log taxislužieb ani iných firiem na maskovanie, či takzvané zahmlievanie policajných áut nevydal. O tom, že ich policajti používajú, doteraz vôbec nevedel. Riaditeľ Ľ. Holík dodal, že policajti, ktorí vo štvrtok logo taxislužby použili mu tvrdili, že na to mali súhlas od jej majiteľa.
Ten to rezolútne odmietol a pre TASR uviedol, že policajtov upozornil na zneužívanie loga. Tí ho potom ihneď z auta odstránili. Osobne voči polícii teraz nepodnikne žiadne kroky, iba vtedy, keby logo znovu použili. Z ich štvrtkového zásahu si pre každý prípad urobil videozáznam.
Ľ. Holík nariadil policajtom, ktorí použili logo CITY TAXI, aby mu o tom podali písomné vyjadrenie. Po jeho vyhodnotení rozhodne o ďalších krokoch.
Foto: TASR
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.