Korzár logo Korzár

Správa ŠTK SOFZ po skoncení sútažného rocníka 2001/2002

ŠTK SOFZ v sútažnom rocníku 2001/2002 pracovala po konferencii v tomto zložení:Predseda: Mgr. Juraj KotradyPodpredseda: Ján Fedor I. trieda

ŠTK SOFZ v sútažnom rocníku 2001/2002 pracovala po konferencii v tomto zložení:

Predseda: Mgr. Juraj Kotrady

Podpredseda: Ján Fedor I. trieda dorast

Clenovia: Peter Cehula I. trieda dospelí

Štefan Ivanco II. trieda dospelí

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jaroslav Guballa I. A a I. B trieda žiaci

ŠTK zasadala raz týždenne v stredu od 16.00 hod. Na svojich zasadnutiach sa zaoberala dodržiavaním sútažného poriadku a rozpisu SOFZ.

I.trieda dospelí:

Z celkového poctu 182 stretnutí bolo odohratých 181 stretnutí, v ktorých bolo dosiahnutých 663 gólov, co v priemere na jedno stretnutie predstavuje 3,64 gólu. Domáce mužstvá vyhrali 110 stretnutí, hostujúce mužstvá 36 stretnutí a nerozhodne sa skoncilo 35 stretnutí. Jedno stretnutie v 5. kole sa neodohralo z dôvodu FK Slovan Gelnica a jeho neúcasti v stretnutí: Jamník-Slovan Gelnica. Negatívom tejto triedy je aj inzultácia v stretnutí 26. kola: Chrast nad Hornádom Slovan Gelnica hrácom Slovana Gelnica na základe coho ŠTK na návrh DK odpocítala mužstvu Slovan Gelnica 3 sútažné body. Vítazom I. triedy dospelých sa stalo mužstvo TJ Sokol Chrast nad Hornádom, ktoré v nasledujúcom sútažnom rocníku 2002/2003 bude reprezentovat SOFZ v V. lige JUHOZÁPAD, riadenej VsFZ. Z dôvodu vypadnutia mužstiev Teplicky a Kluknavy z V. ligy-Juhozápad do I. triedy SOFZ, I. triedu SOFZ opúšta a v budúcom rocníku bude úcastníkom II. triedy dospelých mužstvo Slovan Gelnica a TJ Slovan Markušovce. V porovnaní s predchádzajúcim rocníkom to bol súboj medzi TJ Chrast nad Hornádom a TJ Olcnava.

SkryťVypnúť reklamu

I. trieda dospelí:

Z celkového poctu 182 stretnutí bolo odohratých 176 stretnutí, 6 stretnutí nebolo odohratých z dôvodu vylúcenia mužstva TJ Kalava zo sútaže II. triedy pre druhú inzultáciu rozhodcu hráca a následnom anulovaní všetkých jeho výsledkov. V 176 stretnutiach bolo dosiahnutých 786 gólov, co v priemere na jedno stretnutie predstavuje 4,6 gólu. Domáce mužstvá vyhrali 111 stretnutí, hostujúce mužstvá 33 stretnutí a 38 stretnutí sa skoncilo nerozhodne. Vítazom II. triedy dospelých a zároven postupujúcim mužstvom do I. triedy dospelých pre sútažný rocník 2002/2003 sa stalo mužstvo OKŠ Spišský Hrušov s 56 bodmi pred mužstvom Levoce s 53 bodmi, co svedcí o dramatickosti záveru tejto sútaže. Na posledných miestach sa umiestnili mužstvá Matejoviec s 20 bodmi a Mlyniek so 17 bodmi. Negatívom tejto skupiny je pomerne velký pocet kontumácií ba dokonca aj opakovanie stretnutia 15. kola: Porác Iliašovce z viny rozhodcu.

SkryťVypnúť reklamu

Kontumácie výsledkov:

6. kolo: Kalava-Slovinky 0:3 inzultácia R hrácom Kalavy, 7. kolo: Sp.Bystrany-Matejovce-3:0-pokles hrácov pod 7 v mužstve Matejoviec, 17. kolo: Kalava-Richnava-3:0-inzultácia R hrácom Richnavy, 20. kolo: Kalava-Sp. Tomášovce- inzultácia R hrácom Kalavy/Kalava po druhej inzultácii R na základe rozhodnutia Rady SOFZ vylúcená zo sútaže a anulované všetky jej výsledky/, 23. kolo: Smolník Iliašovce 3:0 svojvolne opustenie hracej plochy mužstvom Iliašoviec, 25. kolo: Sp. Bystrany Iliašovce 3:0 - neoprávnený štart hráca v case zastavenia pretekárskej cinnosti.

I. trieda dorast:

Z celkového poctu 130 stretnutí bolo odohratých 125 stretnutí, 5 stretnutí nebolo odohratých z dôvodu neúcasti mužstiev na stretnutí Bolo dosiahnutých 491 gólov, co v priemere na jedno stretnutie predstavuje 3,74 gólu. Domáce mužstvá zvítazili v 64 stretnutiach, hostujúce mužstvá v 36 stretnutiach a 10 stretnutí sa skoncilo nerozhodne. Vítazom I. triedy dorastencov sa stalo mužstvo Harichoviec s 50 bodmi. V rocníku 2002/2003 bude reprezentovat SOFZ v IV. lige riadenej VsFZ. Na posledných miestach sa umiestnili mužstvá z Bystrian s 12 bodmi mužstvo z Markušoviec s 3 bodmi.

SkryťVypnúť reklamu

Kontumácie výsledkov:

1. kolo:Kluknava-Odorín-3:0-neúcast Odorína na stretnutí, Sp. Hrušov ..... 0:3 pokles hrácov v mužstve Iliašoviec pod 7, 2. kolo: Odorín Iliašovce 4:0 pokles hrácov v mužstve Iliašoviec pod 7, 5. kolo:Kluknava Vojkovce 0:3 neoprávnený štart hráca Kluknavy, 9. kolo: Iliašovce Markušovce 3:0 neúcast Markušoviec na stretnutí, 15. kolo: Markušovce Vojkovce 0:3 neoprávnený štart hráca Markušoviec, 19. kolo. Odorín Vojkovce 3:0 , Kluknava Markušovce 3:0 obidva pre neúcast mužstiev Vojkoviec a Markušoviec na stretnutí, 21. kolo: Hrabušice Vojkovce 3:0 neúcast mužstva Vojkovce na stretnutí.

Z uvedených kontumácií výsledkov vyplýva, že velký pocet stretnutí bolo kontumovaných pre neúcast na stretnutí, ale aj pre neoprávnený štart hráca v stretnutí, co je v mládežníckej kategórii zarážajúce.

I.A trieda žiakov:

Z celkového poctu 132 stretnutí bolo dohratých 126 stretnutí, 6 stretnutí nebolo odohratých pre neúcast mužstiev na stretnutí alebo nepripravenie hracej plochy podla pravidiel futbalu v stretnutí 21 kola: Levoca Rudnany. Bolo dosiahnutých 665 gólov, co v priemere na jedno stretnutie predstavuje 5,03 gólu., Domáce mužstvá zvítazili v 76 strtnutiach, hostujúce mužstvá v 41 stretnutiach a 15 stretnutí sa skoncilo nerozhodne. Vítazom I.A tried žiakov sa stalo mužstvo z Jamníka s 55 bodmi, pred mužstvom z Rudnian s 52 bodmi. Na posledných miestach sa umiestnili mužstvá z Odorína s 15 bodmi a mužstvo Sp. Hrušova s 13 bodmi.

Kontumácie výsledkov:

5.kolo: Rudnany Jamník 3:0 neúcast Jamníka na stretnutí, 6. kolo:Teplicka Sp. Hrušov - 3:0 neúcast Sp. Hrušova na stretnutí, 9. kolo: Rudnany Jablonov 3:0 neúcast Jablonova na stretnutí, 10. kolo: Rudnany Levoca 3:0 neúcast Levoce na stretnutí, Olcnava Domanovce 3:0 neoprávnený štart hráca Domanoviec v stretnutí, 16. kolo: Olcnava Odorín - 3:0 neoprávnený štart hráca Odorína v stretnutí, 21. kolo: Levoca Rudnany 0:3 nepripravenie hracej plochy na stretnutie, 22. kolo: Rudnany Sp. Hrušov 3:0 neúcast Sp. Hrušova na stretnutí, Chrast Domanovce 0:3 inzultácia R hrácom Chraste.

Z uvedených kontumácií výsledkov vyplýva, že najviac kontumácií vo svoj prospech zaznamenalo mužstvo z Rudnian a síce tým, že funkcionári niektorých mužstiev nedostatocne sledujú hracie dni a hracie casy jednotlivých mužstiev a to aj prostredníctvom úradných správ ŠTK.

I.B trieda žiakov:

Z celkového poctu 42 stretnutí bolo dohratých 42 stretnutí, v ktorých bolo dosiahnutých 166 gólov, co v priemere na jedno stretnutie predstavuje 3,95 gólu. Domáce mužstvá zvítazili v 28 stretnutiach, hostia v 12 stretnutiach a 2 stretnutia sa skoncili nerozhodne. Vítazom 1. B. triedy žiakov sa stalo mužstvo z V. Folkmára s 34 bodmi pred mužstvom so Smolníka s 24 bodmi. Na posledných miestach sa umiestnili mužstvá Hnilcíka s 10 bodmi a mužstvo P. Gelnica tiež s 10 bodmi.

Kladom tejto skupiny je to, že bola zaznamenaná iba jedna kontumácia stretnutia a to v 8 kole. Margecany P. Gelnica 3:0 neoprávnený štart hráca P. Gelnica v stretnutí.

Nakolko v žiackych kategóriách sú dve skupiny, vítazi obidvoch skupín, t. j. Jamník a V. Folkmár odohrajú kvalifikacné stretnutie 22.8.2002 o 14.30 hod na ihrisku v Chrasti nad Hornádom o postup do III. ligy skupiny B riadenej VsFZ.

Z uvedeného hodnotenia sútažného rocníka 2001/2002 vyplýva, že kým v predchádzajúcom sútažnom rocníku bol zaznamenaný klesajúci pocet kontumácií výsledkov, v tomto práve sa konciacom sút. roc. možno vyslovit nespokojnost s velkým poctom kontumovaných výsledkov v mládežníckych kategóriách. Na záver je potrebné pripomenút to, že rozhodnutím Rady SOFZ mužstvo Kalavy pre druhú inzultáciu nebude zaradené do II. triedy dospelých v sútažnom rocníku 2002/2003.

Mgr. Juraj Kotrady, predseda ŠTK SOFZ.

Autor: ss

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 146
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 665
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 566
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 581
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 988
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 873
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 661
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 515
  1. Viktor Pamula: Alkoholizmus ako neduh slovenskej politiky
  2. Eva Gallova: Aj vám sa objaví chvíľu po zapnutí PC, že sa našlo 10 problémov so zabezpečením súkromia?
  3. Miroslav Pollák: Vojna a mier sú v Kremli synonymá
  4. Dávid Polák: Hamas a jeho najsilnejšia zbraň
  5. Eva Bachletová: Organizujeme festival!
  6. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  7. Matúš Grznár: Čo očakávate od ministra školstva? Merateľné výstupy (II. časť)
  8. Milan Buno: Post-sovietska Ukrajina a čo znamená zostať, keď všetci odišli... | 7 knižných tipov
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 88 721
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 880
  3. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 250
  4. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 222
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 11 095
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 10 057
  7. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 6 652
  8. Michaela Witters: Učiteľka postrkala škôlkarov rad radom do hlbokého bazéna a zažili traumu z topenia. 5 432
  1. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  2. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  3. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  4. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  5. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  6. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  7. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  8. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Viktor Pamula: Alkoholizmus ako neduh slovenskej politiky
  2. Eva Gallova: Aj vám sa objaví chvíľu po zapnutí PC, že sa našlo 10 problémov so zabezpečením súkromia?
  3. Miroslav Pollák: Vojna a mier sú v Kremli synonymá
  4. Dávid Polák: Hamas a jeho najsilnejšia zbraň
  5. Eva Bachletová: Organizujeme festival!
  6. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  7. Matúš Grznár: Čo očakávate od ministra školstva? Merateľné výstupy (II. časť)
  8. Milan Buno: Post-sovietska Ukrajina a čo znamená zostať, keď všetci odišli... | 7 knižných tipov
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 88 721
  2. Jozef Varga: Dvoje kruhy pod očami, bledý ako stena, aj takto dnes vyzerá Fico... 25 880
  3. Jozef Černek: Sprevádzal som Putinovcov – keď zistili, že ich kamoši z Maďarska chcú obsadiť aj Slovensko, stíchli 12 250
  4. Ivan Čáni: Tibor Gašpar a oni – učebnicový „vzor“ morálky, čestnosti, spravodlivosti. 12 222
  5. Ján Valchár: Ukrajinský darček na ruský deň detí (alebo ako spáliť ruskú flotilu zo záhradného domčeka) 11 095
  6. Martin Fronk: Zabudnuté kúpele ožili: Ako dobrovoľníci premenili ruinu na lesný raj 10 057
  7. Elena Antalová: Pani riaditeľka STVR, to Vy? 6 652
  8. Michaela Witters: Učiteľka postrkala škôlkarov rad radom do hlbokého bazéna a zažili traumu z topenia. 5 432
  1. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode?
  2. Radko Mačuha: Tak sme si vyštrngali deň pracovného nasadenia.
  3. Věra Tepličková: Viete, kto sú Machaláni?
  4. Radko Mačuha: Bože, asi preto, že je to vzácne?
  5. Věra Tepličková: Keď Eštok nevie, čí je, Danko chce mať pokoj na ceste za stolicou a Fico hrá vabank...
  6. Radko Mačuha: Demilitarizácia Ruska cez joystick.
  7. Radko Mačuha: Veď na východe nič nieje.
  8. Yevhen Hessen: Ukrajinská komunita na Slovensku a dejiny kultúrnych väzieb

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu