rokov 1995 až 1997, sa chystá iniciovať podanie žalôb na vyše 20 osôb z vtedajšieho vedenia spoločností Váhostav, Hydrostav a Inpos, a. s. Tie boli dodávateľmi či subdodávateľmi prác pri výstavbe vodného diela. TASR o tom včera na základe predbežných výsledkov šetrenia informoval zástupca generálneho riaditeľa sekcie vyšetrovania MV a zároveň šéf tohto tímu Jozef Šátek s tým, že investorovi diela
"Vyšetrovanie celej veci je už v záverečnej fáze a prípad by sme mali uzavrieť zhruba do dvoch mesiacov. Na základe doterajších poznatkov by malo byť obvinených vyše 20 osôb, voči ktorým podáme na prokuratúru návrh na žalobu. Pôjde o zodpovedných pracovníkov z Váhostavu, Hydrostavu a Inposu a o jednu fyzickú osobu, ktorá tiež patrila medzi dodávateľov prác. Vystavovaním fiktívnych faktúr je poškodená VVB. Ide o vyše 400 miliónov Sk," skonštatoval Šátek.
Vyšetrovatelia sa podľa neho celou záležitosťou okolo vyfakturovaných, ale v skutočnosti nezrealizovaných prác na VDG začali zaoberať už v roku 2000. "Pristúpili sme k tomu na základe svojej vlastnej operatívnej pátracej činnosti," dodal Šátek.
Na problém údajného vystavovania fiktívnych faktúr v domácich médiách len pred niekoľkými dňami upozornil vládny splnomocnenec pre Sústavu vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros Dominik Kocinger s tým, že podľa neho na súkromných účtoch takýmto spôsobom skončilo niekoľko stoviek miliónov korún.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.