Päťtisíckoruna (na snímke) sa neperforovaná vyskytuje bežne, jej zberateľská hodnota sa v zachovalosti N/N pohybuje okolo 200 Sk. Zberatelia na burzách a aukciách neregistrujú, že veľmi vzácne sa vyskytujú aj exempláre neperforované.
Banka oficiálne rozpredávala iba perforované platidlá. Pôvod neperforovaných bankoviek ostáva dodnes záhadou. Zrejme vďaka nepozornosti kompetentných sa ku perforovaným exemplárom primiešali aj neperforované. Je možné, že pri likvidácii nepoužitých päťtisíckorún došlo k ich odcudzeniu. Ak porovnáme oba typy, tak je medzi nimi značný cenový rozdiel. V stave N/N sa neperforovaná predáva za tisíc korún. Ak berieme do úvahy niektoré ďalšie okolnosti, tak bankovku môžeme považovať za nedostatočne ocenenú. Medzi československými bankovkami existuje iba jeden podobný príklad. Je to dobře známa dvetisíckorunová poukážka z roku 1945, ktorá obiehala iba 66 dní. Neperforované dvetisíckorunové poukážky v stave N/N sa predávajú za trhovú cenu. Ide o bankovku, ktorá spĺňala funkciu obeživa iba krátku dobu. Banka rozpredávala perforované dvetisíckorunové poukážky. Neperforované sú veľmi vzácne, takmer nedostupné.
Situácia okolo dvetisíckoruny a päťtisíckoruny je veľmi podobná. Obe sú perforované bežne dostupné, ale neperforované sú veľmi vzácne. Z pohybu cien na trhu môžeme predpokladať, že dvojtisícoviek sa zachovalo menej. Napriek tomu neperforovaná dvetisíckoruna je na aukciách veľmi málo zastúpená. V budúcnosti by mala byť cenovo viac diferencovaná päťtisíckoruna v porovnaní s neperforovanou dvetisíckorunovou poukážkou.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.