Post.
Politici presadzujú inovované plány zahŕňajúce menší počet jednotiek. Vojenskí stratégovia im oponujú opatrnejším prístupom, ktorý - samozrejme - zahŕňa oveľa väčší počet jednotiek.
Podľa nemenovaného zdroja podieľajúceho sa na rokovaniach viceprezident Dick Cheney a minister obrany Donald Rumsfeld uprednostňujú agresívnu konfrontáciu s Husajnom. Tvrdia, že iracký vodca predstavuje vážnu hrozbu a varujú, že čas hrá proti USA.
Väčšina vysokopostavených vojenských predstaviteľov je proti skorej vojne, čo je príčinou frustrácie v radoch civilných predstaviteľov Pentagónu a Bieleho domu.
Americký minister zahraničných vecí Colin Powell a riaditeľ Ústrednej spravodajskej služby (CIA) George Tenet sa k vojenskej kampani údajne stavajú skepticky a pýtajú sa, čo nastane po zosadení Saddáma Husajna. Dôvodom, prečo vzniklo toľko rozličných plánov a ich variácií, sú absolútne odlišné predpoklady o povahe vojny. Zatiaľ je však priskoro predpovedať výsledok debaty o spôsobe útoku na Irak - prezidentovi zatiaľ nebol predložený žiaden formálny plán, uzatvárajú noviny.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.