ďalšej sérii Unesco Cup 2002. V sobotu a nedeľu 3. a 4. augusta sa tu hral nohejbal, bedminton a šach.
Usporiadateľ ŠK Slovan Spišské Podhradie Klub Unesco za pomoci sponzorov kvalitne pripravili ihriská na tráve, prostredie pre šach. Športový areál v prírode dotvárali stany účastníkov, ako aj usporiadateľov. Dušou celého podujatia je Michal Barbuščák (na snímke), ktorý má skúsenosti z organizovania tohto podujatia a neunikne mu ani najmenší detail. Spolu so svojím kolektívom pripravil podujatie na skvelej úrovni. A keď sa k tomu pridalo krásne slnečné počasie, všetci účastníci s obrovským potenciálom rekreačného športu podľahli čaru Unesco cupu.
Po slávnostnom otvorení a rozlosovaní, nastúpili na svoju súťaž nohejbalisti. Sedem mužstiev bojovalo systémom každý s každým. Aj keď bolo značne horúco, dominovalo nadšenie a zápal pre hru.
Konečné poradie, nohejbal: 1. Sokol Ťahanovce, 2. Klub 501 Levoča, 3. Strojsmalt Levoča, 4. Voda z práčky, 5. Aisia, 6. Fubu, 7. Fešáci.
O kráľovskú hru šach je stále záujem, o čom svedčí ich účasť. Celkovo sa prihlásilo 24 hráčov. Najmladší mal štrnásť rokov, najstarší 61 rokov. Sedem kôl sa hralo celé odpoludnie.
Konečné poradie, šach: 1. Michal Perháč, 2. Marek Šefčík, 3. Ivan Slatkovský.
V nedeľu sa hralo finále v nohejbale. Vyhlásením výsledkov sa o 14.30 hodine skončili dvojdňové boje v nohejbale, bedmintone a šachu. Prvá polovica Unesco cupu, bola v každom smere úspešná. Zhodli sa na tom všetci účastníci súťaží, hostia a diváci.
Uplynie len niekoľko dní a 10. a 11. augusta Pažica opäť ožije výbornou atmosférou na turnaji Unesco cupu vo volejbale. Táto súťaž je mimoriadne obľúbená. Štartovať bude 35 družstiev z celého Slovenska. Okrem volejbalu je pripravený kultúrny a spoločenský program.
Autor: Vendelín IVANČÍK
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.