jeho nové hnutie získa na východe dobrú základňu. Na margo tunajších bývalých členov HZDS, ktorí sa s hnutím rozkmotrili povedal: "Hneď, keď sme založili hnutie, sme si povedali, že nechceme chodiť za nikým a lanáriť. Tí, čo k nám chodia, idú preto, že chcú." V HZDS pôsobil Gašparovič asi desať rokov, teraz má HZD. Nepletie sa mu to? "Nie, hovorím naše hnutie. A naše hnutie je HZD."
Gašparoviča potešili prvé preferencie, ktoré jeho hnutie posúvajú do parlamentu. Verí, že jeho subjekt má potenciál aj na dvojciferné číslo. K možnosti byť členom budúcej vlády sa však vyjadruje opatrne. "Je to predčasná otázka." Za problém totiž považuje "až fyzický odpor lídrov jednotlivých politických strán", a tvrdí, že HZD nepôjde do vlády, v ktorej by "sa mala vytvoriť vnútorná opozícia". Zároveň tvrdí, že v prípade vstupu HZD do vlády nepôjdu do exekutívy tí, čo kandidujú na poslancov.
Chystá HZD v predvolebnej kampani nejaké špecialitky? "Kampaň sme vlastne začali už teraz. Špecialitky nemáme, ale ponúkla nám spoluprácu skupina Senzus," vraví šéf ex-mečiarovcov, ktorý popiera, že by hnutie vzniklo na objednávku HZDS alebo Smeru. Podľa neho je tragédiou, že "v HZDS sa hľadal vnútorný nepriateľ". Aj keď HZD vzniklo tesne pred registráciou strán pre voľby, podľa Gašparoviča stihlo vypracovať program, ktorého časť je identická s programom HZDS. Líši sa najmä v tom, že HZD mieni 50 percent verejných financií ponechať štátu a druhú polovicu presunúť na mestá a obce.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.