Campfest, ktoré skončilo túto nedeľu. Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch organizátori zhodnotili tohtoročný ako najlepší v histórii. "Pred štyrmi rokmi sme začínali s maličkými očakávaniami, avšak čo sa udialo tento rok sme si nepredstavovali ani v najsmelších snoch," povedal nám riaditeľ podujatia Miloš Paštrnák. Jedným dychom dodáva: "prišlo vyše 3 000 ľudí počnúc Bratislavou, Košicami končiac. Pridali sa aj dobrovoľníci z Českej republiky. Medzi účastníkmi stretnutia sa našli aj Poliaci a Maďari. Celú akciu hodnotím na výbornú."
Organizátori sa nenechali ničím prekvapiť. Všetky štyri pódiá, na ktorých vystupovalo 355 účinkujúcich, boli pod strechou. Obrovské stany teda chránili "campfestákov" pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ktoré v Tatrách tento víkend panovali. Medzi novinky tohto ročníka možno zaradiť aj tzv. voľné pódium, kde bol pripravený program pre deti. Čoraz častejšie sa na takýchto podujatiach objavujú aj mladé rodinky so svojimi ratolesťami. "Kresťanstvo je najmä o porozumení a vzájomných vzťahoch. My to chceme deklarovať aj navonok, aj preto sme tento rok medzi nás pozvali aj jednu rómsku skupinu. Mali veľký úspech," prezradil M. Paštrnák. Medzi množstvom kapiel sa našli okrem domácich, slovenských, prezentovali i české, rumunské alebo dánske hudobné skupiny. Tak isto sa predstavilo aj tanečné divadlo IHS z USA.
Asi najväčším hudobným ťahákom bol britský spevák Noel Richards. Na britskej kresťanskej hudobnej scéne sa pohybuje už od svojich 15 rokov a od roku 1986 začal poriadať veľké Worshipové akcie na futbalových štadiónoch. Naposledy hral Noel na väčšej akcii v januári 2000 so svojou skupinou v Miléniovom štadióne v Cardiffe vo Walese pred 66 000 ľuďmi. Úspech sobotňajšieho vystúpenia teda nebol žiadnym prekvapením.
Tak ako po minulé roky, ani tento sa v areáli nekonzumovali žiadne alkoholické nápoje. Mladí sa podľa organizátorov vedia zabaviť aj bez neho. Miest zábavy bolo viac. Spomeňme len Kaviareň Kompas alebo Tee Bus, nachádzali sa v ňom "poradcovia", s ktorými sa dalo non-stop porozprávať. Zdatnejší mohli oprášiť aj svoje jazykové zručnosti. Nachádzali sa tu anglicky i nemecky hovoriace "tímy poradcov". Ďalším z miest zábavy bolo aj Biznis centrum, kde si sa prezentovali organizácie pracujúce s mládežou a zakúpiť si v ňom mohli účastníci aj rôzne cédečka, tričká a suveníry.
"Dva týždne voľna a späť do práce," tak zneli hlasy organizátorov. Okrem plánovania piateho ročníka, pretože mnohé zahraničné skupiny majú svoj program naplnený aj dva tri roky dopredu, sa chystajú aj Worship Festivaly. Zjednodušene by sme ich mohli pokladať za menších regionálnych bratov Campfestu. Minulý rok sa ich uskutočnilo celkovo sedem v rámci celého Slovenska. "Tieto nám dávajú možnosť stretávať sa i počas roka, nemusíme teda čakať do leta, aby sme sa mohli opäť stretnúť," dodáva na záver nášho rozhovoru Paštrnák.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.